Базальна імплантація зубів, в чому суть технології

Базальна імплантація зубів одна з найбільш затребуваних процедур у сфері ортопедичної стоматології. Імплантація потрібно в тому випадку, якщо з якихось причин відсутній один і більше елементів зубного ряду. Така процедура може знадобитися і літнім людям, і навіть підліткам. Відсутність зубів може бути внаслідок їх повного руйнування, вроджених аномалій або ж травм. У будь-якому випадку сучасні імплантати способи повністю замінити зуб, як візуально, так і його функції.

Базальна імплантація відрізняється від інших своєю технологією. Імпланти встановлюються безпосередньо в базальні, тобто найглибші відділи кістки щелепи. Виходячи з технології, стає ясно, чому даний тип імплантації має таку назву.

Також, базальну імплантацію ще називають і по-іншому:

 • З негайної навантаженням.
 • Одноетапна імплантація.
 • трансгінгівальний.
 • Однофазна.
 • Компрессионная.
 • Мініінвазивна імплантація.

У чому полягає основна суть базальної імплантації?

Базальна імплантація зубів має основне завдання – відновлення функції жування. І, що важливо, її особливість полягає в тому, що дана функція відновлюється відразу після установки імплантатів. Тобто, відбувається негайна навантаження протезом.

Варто відзначити, що можуть бути задіяні також і силові лінії черепа, і вилична кістка. Рівномірний розподіл навантаження на кістку відбувається за допомогою імплантату, а зовнішнє навантаження передається на нього протезом. Саме така технологія допомагає відновити навіть тонус м’язів і нормалізувати кровообіг, а також налагодити харчування клітин кісткової тканини.

Це одноетапний тип імплантації. Що відносно протезування, то найчастіше його проводять на другий-четвертий день після того, як було скоєно оперативне втручання. Це вражаюча швидкість на відміну від двоетапного методу. Адже при класичному типі імплантації , коли імплантація відбувається в м’який шар кістки щелепи , установка протезів може бути проведена в кращому випадку через два місяці. А іноді, при двоетапної імплантації, установки протезів пацієнтові доводиться очікувати до п’яти місяців.

Переваги такого типу імплантації

З основних переваг однофазної імплантації можна виділити наступні:

 • Не потрібні часті відвідування стоматолога-ортопеда. Для того, щоб досягти фінального результату, досить буде 4 відвідування. Перше – консультація, зняття зліпків, необхідна діагностика. Друге – операція. Третє – вже безпосередньо установка протезів. І, нарешті, четверте відвідування – планове, для огляду і перевірки чи все гаразд після установки.
 • Не потрібно оперативне втручання аугментации.
 • Такий тип імплантації підійде практично кожному. Навіть якщо є серйозна спад щелепної кістки, то базальну імплантацію можна проводити.
 • Якщо є залишки кореня (а іноді і зуба) на місці майбутнього імплантату, необхідно його видалення. У разі якщо стоматологом-ортопедом проводиться компресійна імплантація, установка імплантату можлива навіть в день видалення зуба.
 • У випадку з даним типом імплантації немає обмежень для курців. І навіть стабільне куріння не буде протипоказанням для проведення оперативного втручання.

Недоліки базальної імплантації

На жаль, незважаючи на ряд незаперечних переваг, такий вид відновлення зубного ряду має і свої недоліки:

 • Є ризик, що може виникнути відторгнення. І цей ризик більше, ніж у класичного типу імплантації.
 • У разі відторгнення відбувається спад тканини кістки, при чому, в істотних обсягах. І відповідно для повторної спроби базальної імплантації потрібна спеціальна кісткова пластинка.
 • Практично завжди однофазная імплантація проводиться лише в разі великої кількості відсутніх елементів зубного ряду. Тобто тоді, коли відсутня більш ніж три зуба підряд.
 • Що відносно періоду відновлення по відчуттях, то він може бути більш тривалим, ніж після класичної імплантації. Однак часто відчуття дискомфорту залишається досить довго.
 • Для роботи з технологією компресійної імплантації лікаря-ортопеда необхідно пройти спеціальне навчання. Також, таку послугу можуть надавати виключно в клініках, де є комплексний підхід.
 • Якщо імплантат встановлений не рівно, то вся готова конструкція не зможе це скорегувати.

Перед імплантацією необхідно ознайомитися з усіма нюансами, щоб прийняти рішення про тип імплантації. Базальна імплантація незважаючи на недоліки все одно досить затребувана, все залежить від початкової проблеми і вимог.

Стоматологія на Вокзальній – клініка мережі “Стоматологія Київ”

Поделиться на своей странице социальной сети: