Вставити зуб, як повернути колишню красу посмішки?

Вставити зуб, ще кілька десятиліть тому це було не найпоширенішою і дуже дорогий процедурою. А необхідність в такій процедурі виникала нерідко. Адже можна втратити зуб через хвороби, травм, неправильного догляду та інших причин. Тому, до сих пір багато хто задається питанням, чи можна вставити новий зуб?

Безумовно, мова йде не про золоті коронки, а про так званому протезі, який буде повністю повторювати і функції і зовнішні ознаки рідних зубів. Благо технології не стоять на місці, і протезування в стоматології розвивається з кожним роком. Саме тому, пацієнти мають можливість відновити цілісність зубного ряду і красу посмішки так, що ніхто не здогадається, що зуби не свої.

Що робити, якщо патологія досить складна? Навіть в такому випадку є можливість вставити зуб. І все завдяки тому, що на даний момент є різні технології протезування, які допомагають замінити відсутній зуб. І стоматолог-ортопед підбере найбільш комфортний і дієвий вид протезування під кожен індивідуальний випадок.

Вставити зуб – незнімне протезування

Один із способів вставити зуб – це незнімне протезування. Його зазвичай ділять на три основні категорії:

Протезування коронками проводиться в тому випадку, якщо хоч якась частина зуба збережена. Зазвичай, коронки бувають з різних матеріалів. На даний момент найчастіше використовуються металокерамічні, керамічні коронки. Також за останні роки на ринок протезування вийшли коронки з оксиду алюмінію. А ось популярні ще кілька десятиліть тому металеві коронки практично вже не встановлюють.

Імплантація полягає в установці імпланта в кісткову тканину щелепного відділу, а далі установки зубного протеза на нього. Класична імплантація зазвичай займає до півроку, вимагає кілька оперативних втручань. Крім того, нерідко може знадобитися нарощування кісткової тканини. Що відносно другого виду імплантації, вся процедура займає до тижня і рідко вимагає нарощування кісткової тканини. Але, якщо у випадку з класичної установкою імплантатів – можна замінити від одного до декількох будь-яких зубів. Те при установці з негайною навантаженням, можна замінити або зуб на який немає жувального навантаження, або від двох будь-яких зубів.

Мостовидні конструкції для протезування або встановлюються на решту свої зуби, або на імпланти. Вони являють собою ряд коронок. Якщо мостовидной конструкція є адгезивним видом, то установка відбувається тільки на опорний зуб, що дозволяє уникнути обточування сусідніх здорових зубів. Але даний тип конструкції моста буде не особливо функціональний, якщо на нього передбачаються високі навантаження.

Вставити зуб – знімне протезування зубів

Часто при повній відсутності зубів або ж відсутності великої частини зубного ряду, пацієнти вважають за краще знімні протези. Або ж установка відбувається в тому випадку, коли необхідний тривалий курс лікування перед, наприклад, імплантацією. Такий тип протезування ділять на наступні види:

  • Повністю знімні протези. Вони використовуються найчастіше при повній адентії.
  • Частково знімні протези. Їх можна носити тривалий період, не потрібно знімати на час сну. Адаптація до даного типу протезів проходить дуже швидко.

Зазвичай протези, які повністю можна знімати бувають або на присосках, або з фіксацією спеціальними стоматологічними кремами для протезів. Присоски – це образний вислів, за фактом протез тримається саме за рахунок того, що матеріал досить еластичний і обволікає ясна так, що не потрібно додаткової фіксації.

А ось частково знімні протези можуть бути: акрилові і бюгельні, кожен вид має як свої переваги, так і недоліки. У випадку з протезами з акрилу, вони найменше травмують слизові тканини ротової порожнини. Але, по-перше, у багатьох буває алергія на акрил. А по-друге, через пористості, потрібне постійне очищення і знезараження, інакше можуть розмножуватися хвороботворні бактерії. Що відносно бюгельних протезів – це металева основа у вигляді дуги (вона кріпиться на небі або під язиком), а далі базової частини з пластмаси і коронки.

Тому, бюгельне протезування вважається найбільш комфортним і безпечним для пацієнтів, які втратили все елементи зубного ряду. Вставити зуб або навіть кілька, досить складна і трудомістка процедура, від якої залежить подальше виконання функцій загублених зубів, тому важливо знайти хорошого стоматолога-ортопеда для протезування.

Стоматологія на Вокзальній – стоматологічна клініка Danti мережі Стоматологія Київ

Поделиться на своей странице социальной сети: