Флюороз

Дане захворювання є пошкодженням емалі. Основна складність цього діагнозу в тому, що після нього все ушкодження мають незворотний характер. Вилікувати флюороз неможливо, можна лише зупинити її розвиток на певній стадії. Слід приймати профілактичні методи для запобігання ушкоджень емалі, однак для цього необхідно знати, що злучити поштовхом для появи цих руйнувань. Запобігання виникненню захворювання полягає в уникненні причин цього діагнозу.

Фтор це речовина, яка служить одним з головних елементів для вибудуваної здорової емалі, проте даний захисний шар являє собою точну балансування складу, порушення якого загрожує серйозними наслідками. Зокрема флюороз з’являється в результаті надмірної кількості фтору в організмі пацієнта.

Причини виникнення захворювання

  • Найпоширенішою причиною виникнення флюорозу є наявність великої кількості фтору в питній воді. Для запобігання багатьох захворювань і в першу чергу саме даного діагнозу необхідно виконати аналіз змісту речовин у водопровідній воді. Якщо будь-які показники відступають від норми, слід вживати в їжу тільки бутильовану воду або ж встановити спеціальну систему фільтрування на всі крани.
  • Гігієнічні засоби з вмістом фтору. Багато виробників додають фтор в зубні пасти, безумовно, це вкрай корисний елемент, проте в надмірній кількості він викликає серйозний дисбаланс, тому слід ретельно підходити до підбору косметики для догляду за порожниною рота. Стоматологи рекомендують купувати фторвмісні лише один засіб і то періодично замінювати його на просту пасту без додавання даного мінералу. Ополіскувачі, спеціальні вітамінізовані гелі та інші гігієнічні засоби необхідно купувати без фтору. Знаючи про достатню кількість цього елемента в організмі необхідно попереджати про це медичний персонал, щоб фахівці враховували цей факт при призначенні медикаментів.
  • Харчування. Зрідка надлишок фтору надходить в організм разом з їжею, проте деякі продукти можуть цьому сприяти. Необхідно уважно розробляти систему харчування, усвідомлюючи, що кожен елемент впливає на стан здоров’я.

Досить рідкісні випадки, коли флюороз виникає по одній з причин. Найчастіше ля появи надлишку фтору відбувається перенасичення цією речовиною у всіх трьох областях. Знаючи симптоми даного захворювання та причини його виникнення можливо навіть своїми силами зупинити руйнування емалі, однак для більш ефективного усунення наслідків слід звернутися до професійного стоматолога при виникненні перших симптомів. Рекомендації лікаря необхідно дотримуватися в точності, адже емаль це запорука здоров’я порожнини рота і красивою голлівудської посмішки, яка може зачаровувати співрозмовників.

Стоматологія в Києві Danti

Поделиться на своей странице социальной сети: