Карієс молочних зубів

Останнім часом все більше молодих батьків стали користуватися послугами дитячого стоматолога. І це не дивно, адже багато дітей дошкільного віку стикаються з симптомами карієсу. Це захворювання важливо своєчасно розпізнати і пролікувати, так як воно може привести до тяжких наслідків.

Карієс зубів – захворювання мультифакторное. Його розвитку сприяють відразу кілька причин. Також варто відзначити і той факт, що його частіше діагностують у дітей, матері яких в перший триместр вагітності перенесли будь-які захворювання інфекційної природи. Це пояснюється тим, що саме в цей час у ембріона відбувається формування зачатків зубних одиниць.

Причини

До основних причин прогресування каріозного процесу у дітей з різних вікових груп відносять наступні:

 • неправильний прикус;
 • спадковий фактор;
 • недолік кальцію в організмі;
 • знижена імунний захист;
 • захоплення солодощами;
 • неповноцінна і нерегулярна гігієна ротової порожнини.

На початковій стадії розвитку патологічного процесу його вельми складно розпізнати самостійно. Зробити це може тільки кваліфікований стоматолог. Саме з цієї причини так важливо відвідувати лікаря не рідше одного разу в 6 місяців.

Види карієсу

Залежно від того, наскільки глибоко каріозний процес вразив власні тканини зуба, можна виділити наступні види карієсу:

 • початковий . Цей період протікає практично без прояву характерних симптомів. Хворобливі відчуття, як правило, відсутні. На поверхні уражених зубів з’являються білясті плями різного розміру. Дискомфорту пацієнтові вони не заподіюють;
 • поверхневий . Плями знаходяться все ще в межах емалі, але стають темнішими. Вживання кислих продуктів, гарячої та холодної їжі іноді може стати причиною появи неприємних відчуттів;
 • середній . Каріозний процес вразив частина дентину. Больові відчуття виникають при вживанні солодкого, солоного, гарячого і холодного, а також при впливі на уражену ділянку холодного повітря;
 • глибокий . Вражена велика частина коронкової частини зуба. Патологічний процес практично досяг пульпи. Поява болю не залежить від зовнішніх факторів.

Молочні зуби дещо відрізняються від корінних. Вони покриті більш тонким шаром емалі і проникність твердих тканин вельми висока. Ці дві особливості призводять до того, що в одному зубі може утворитися відразу кілька каріозних порожнин, а патологічний процес буде протікати набагато швидше.

Як вилікувати карієс молочних зубів?

Частина батьків впевнена в тому, що проводити лікування молочних зубів малюкові немає ніякої необхідності, тому що вони незабаром самі випадуть. Ця думка помилкова. Потрібно не просто їх лікувати, а робити це якомога швидше, поки каріозний процес не досяг пульпи. До того ж, малюка буде мучити і сильний больовий синдром. А зубний біль і дорослі не можуть терпіти, що вже тут говорити про маленьку дитину.

Головне завдання стоматолога – зберегти молочний зуб життєздатним на максимально тривалий термін. Це необхідно для того, щоб в належний час його змінив постійний зуб і сформувався правильний прикус.

Якщо каріозний процес буде виявлений на першому або другому етапі свого розвитку, то в такому випадку можна уникнути лікування за допомогою бормашини. Стоматолог може вдатися до таких методів терапії:

 • сріблення . Вражений молочний зуб доктор обробляє нітратом срібла. Ця речовина формує на його поверхні спеціальну антибактеріальну плівку. У методики є один великий мінус – нітрат срібла забарвлює емаль в темний колір і змінити його немає ніякої можливості;
 • реминерализация . На попередньо підготовлені і очищені зуби стоматолог наносить засіб, що складається з фтору, кальцію і фосфору. Карієс повністю не зникне, але і поширюватися не буде. Патологічний процес перестане становити небезпеку для здоров’я. Нанесення суміші рекомендовано проводити раз в 6 місяців.

Якщо ж каріозна порожнина велика, то в такому випадку постановки пломби не уникнути, оскільки це єдиний спосіб позбутися від патології.

Стоматологія в Києві Danti

Поделиться на своей странице социальной сети: