Колір зубів

Колір зубів відрізняється у кожної людини і залежить від особливостей зубної емалі і товщини її шару. Емаль зубів може мати жовтуватий, молочний або сіруватий відтінок, але ніколи не буває білосніжною. Пов’язано це з її рівнем прозорості, так як через емаль в різному ступені просвічується темний дентин. На колір зубів також впливають особливості харчування, наявність шкідливих звичок, якість гігієни.

Коли йде мова про білизну емалі, зазвичай мається на увазі молочний відтінок – колір, максимально наближений до білого. Його можна зберегти, дотримуючись певних рекомендацій. Однак якщо є мета домогтися “голлівудської посмішки”, необхідно вдаватися до естетичної стоматології, яка займається зміною кольору емалі шляхом мікропротезування, установки вінірів, Люмініри, коронок.

1. Виключити негативні чинники

Щоб зберегти природний колір зубів, потрібно намагатися максимально виключити фактори, які призводять до їх потемніння. Це стосується вживання напоїв і продуктів з барвниками, включаючи природні, такі як кава, вино або буряк. Сильно позначається на кольорі емалі куріння. На ній осідає дим і з роками призводить до появи “нальоту курця”.

2. Гігієна зубів

Звичайно, повністю уникнути вживання барвників неможливо. І тут важливо дотримуватися другого правила профілактики потемніння зубів – правильному використанні засобів гігієни.

Після кожного прийому їжі важливо обов’язково ополіскувати рот водою. Але цього буде недостатньо, якщо серйозно зайнятися питанням збереження відтінку емалі. Замість звичайної води повинні застосовуватися ополіскувачі – це спеціальні розчини з речовинами, які сприяють якісному усунення нальоту і знищення патогенної мікрофлори. В їх застосуванні є кілька переваг. Вони так само освіжають подих і сприяють захисту зубів і ясен.

3. Професійне чищення зубів

Третє правило – професійна чистка зубів у стоматолога. Якою б якісною була гігієна зубів будинку, вона не зможе в повній мірі уберегти зуби від скупчення нальоту, а адже саме він і змінює колір емалі. Під час чищення у стоматолога застосовуються професійні засоби і апарати. Вони допомагають прибрати твердий камінь. Потім виконується полірування емалі, адже шорсткості сприяють накопиченню барвників.

4. Вживання овочів і фруктів

Вживання овочів і фруктів у свіжому вигляді – четвертий правило профілактики. Вся справа в тому, що вони сприяють очищенню емалі, підсилюють слиновиділення, що покращує природне омивання зубів. Крім того, це корисно для тканин пародонта.

5. Своєчасне лікування карієсу

П’яте правило – своєчасне лікування карієсу . Освіта каріозної порожнини веде до потемніння зуба, що стосується запущених випадків. При такому захворюванні емаль втрачає мінеральні речовини і стає тьмяною.

Потрібно пам’ятати, що є серйозні причини зміни кольору зубів, з якими самотужки не впоратися. При сильному потемнінні емалі слід звернутися до стоматолога, який запропонує різні варіанти відбілювання. Сучасні методики допомагають освітлити емаль на 10-12 тонів, з чим справляється лазерний спосіб. Це максимум сучасної стоматології. Але домогтися його виходить не завжди. Інші методи допомагають освітлити емаль, в середньому, на 2-6 тонів.

Стоматологія на Вокзальній Danti

Поделиться на своей странице социальной сети: