Консультація стоматолога – один з найбільш поширених видів стоматологічних послуг, який, по суті, є початком будь-яких стоматологічних процедур. Для багатьох консультація лікаря, вважається необхідною, тільки при гострого болю і нездужанні. Але, насправді консультація стоматолога, потрібна не тільки з появою проблеми. Вона проводиться, в тому числі, як профілактична міра і первинний огляд.

Що включає в себе консультація стоматолога? 

Консультація стоматолога і огляд у стоматолога Є певний ряд дій, який виконує лікар при поводженні консультації:

 • Збір анамнезу (опитування про те, що турбує, чи були проблеми в галузі стоматології).
 • Первинний огляд.
 • Панорамний знімок, при необхідності.
 • При надходженні зі скаргою – невідкладна допомога (наприклад, знеболювання).
 • Якщо виявлені які-небудь проблеми – призначення плану лікування.

Чому важлива планова консультація?

Якщо Ви відвідуєте стоматолога не тільки по гострій необхідності, то допоможете запобігти поява безлічі захворювань. Припустимо, лікар може помітити початкову стадію руйнування емалі і запобігти появі карієсу. Або, при запаленні ясен, порадити правильні засоби по догляду за зубами.
Більш того, навіть якщо Ваші зуби і ротова порожнина абсолютно здорові, краще, якщо стоматолог підбере догляд. Адже у кожного свої особливості, а від правильного догляду – залежить здоров’я.

Варто приділити особливу увагу консультації стоматолога для дітей. Навіть огляд молочних зубів дуже важливий. Нехай вони і будуть змінюватися, але від їх цілісності залежить комфорт дитини. Також, якщо ми говоримо про неправильне прикусу або кривизни корінних зубів у дітей, в юному віці це виправити легше.

Що таке первинний огляд і як він проходить?

Первинний огляд проводиться при відвідуванні стоматолога в профілактичних цілях або зі скаргою. Він проводиться для перевірки здоров’я зубів, виявлення захворювань або виявлення причин дискомфорту.

Зазвичай, первинний профілактичний огляд включає в себе:

 • Огляд зубів в зімкнутому стані. Це дає можливість перевірити наявність проблем на зовнішній стороні зубів. А також правильність прикусу і наявність викривлень (особливо цьому приділяється увага, якщо Ви прийшли до ортодонта).
 • Огляд слизових тканин. Їх колір. В тому числі, перевіряють характер прикусу.
 • Перевірка стану ясен і мови.
 • Огляд кожного зуба. Він проводиться за допомогою спеціального дзеркала, зонда і стоматологічного шпателя.
 • Іноді, необхідна відео діагностика, звичайний або панорамний знімок.
 • Фіналом огляду є або вердикт про відсутність проблем. Або, якщо є порушення здоров’я зубів і ротової порожнини – призначення подальшої терапії і дати вторинного огляду.

У разі, якщо пацієнт прийшов зі скаргою на консультацію стоматолога, то крім перерахованого вище, особлива увага приділяється турбують ділянці.

Як зрозуміти, коли потрібна консультація стоматолога?

Консультація стоматолога, якщо ми говоримо про плановому огляді, потрібна раз на півроку. Якщо Вас нічого не турбує, немає видимих ​​пошкоджень зуба або змін в кольорі слизової, консистенції слини. Краще два рази в рік витратити максимум годину часу на консультацію стоматолога, ніж довго і дорого лікуватися потім.
Але якщо Ви відчули якийсь дискомфорт, біль в зубах, яснах і навіть мовою. Або ж візуально виявили зміни в емалі зубів або слизової оболонки ротової порожнини – негайно відвідайте лікаря. Візит стоматолога – це не те, що варто відкладати на потім.

Поделиться на своей странице социальной сети: