Стоматолог ортодонт, що він лікує?

Стоматолог ортодонт – це одна зі спеціальностей в стоматології. Основною областю лікування є корекційна терапія, а також виправлення різного роду аномалій. Зазвичай всі проблеми, які коригує стоматолог ортодонт, пов’язані з кривизною зубного ряду, викривленням прикусу, а також аномальної шириною підборіддя. Лікування в таких випадках дуже важливо, так як крім естетики подібні аномалії впливають на здоров’я. Наприклад, кривизна елементів зубного ряду може сприяти швидкому руйнуванню зубів. А ось неправильний прикус привести до проблем з шлунково-кишковим трактом.

Крім того, надавати лікування в даній області не може ніякий інший лікар. Так як це вимагає особливих навичок і знань. Зазвичай ортодонти беруться виключно за дефекти, які були або придбані в дитинстві, або вроджені, сформовані в утробі матері. Крім того, дана область соматології займається виправленням і спадкових аномалій. Тому, якщо Ви мрієте про красиве усмішці і доброму здоров’ї, лікар ортодонт допоможе здійснити цю мету.

У яких випадках може допомогти стоматолог-ортодонт?

Багато хто вважає, що ортодонт це той, хто лише ставить брекет системи для того, щоб зробити посмішку ідеальною. Тобто вирівняти зуби. Але, насправді є набагато більше проблем, з якими такий стоматолог допоможе впоратися. Якщо у Вас є такі патології, то ортодонт Вам допоможе:

 • Асиметрія особи, в тому числі і яскраво виражена. Але, це відноситься до ортодонтії в тому випадку, якщо пов’язано з щелепно-лицьовим відділом.
 • Дисфункція мови.
 • Неправильний прикус.
 • Порушення дихання.
 • Порушення жувальної функції.
 • Неправильне розташування одного або кількох елементів зубного ряду.
 • Також, якщо зуби ростуть в неправильному положенні, ортодонт може виправити дану аномалію.

Як Ви бачите, область лікування охоплює досить велику кількість проблем. І багато хто навіть не здогадуються про те, що виправити ту чи іншу аномалію може саме стоматолог ортодонт.

Що входить в лікування ортодонта?

Спочатку, як і для будь-якого лікування, проводиться діагностика, для виявлення проблематики. Вона включає огляди, збір анамнезу, а також різного типу, знімки. Це необхідно для індивідуального підбору методики лікування. Так як будь-який ортодонтичне лікування вимагає завжди різного підходу до лікування.

Також, стоматолог ортодонт займається таким лікуванням:

 • Підбір і установка і зняття брекет-систем.
 • Підбір кап.
 • Установка і зняття ретейнер.
 • Супутні послуги по заміні втрачених або ж деформованих елементів брекет-систем

Коли звертатися до ортодонта?

Насправді не завжди пацієнт може помітити проблему по частині ортодонтії самостійно. Крім того, є аномалії, які при корекції в дитинстві виправляються легко, швидко і досить недорого. А ось виправлення в зрілому віці більш витратна по грошах і часу. Саме тому, слід водити дітей на плановий огляд до ортодонта як тільки почалася зміна молочних зубів на постійні. Також, важливо перевіряти формування щелепно-лицьового відділу в період статевого дозрівання.

Навіть якщо в дитинстві Ви не відвідували лікаря ортодонта, то варто це негайно виправити. Так як рідко хто визначає у себе неправильний прикус. А, наприклад, дана аномалія може привести до плачевних наслідків зі здоров’ям. Чим раніше почнеться лікування, тим швидше і якісніше буде результат. Стоматолог ортодонт підбере відповідне Вам лікування, як функціонально, так і з матеріальної точки зору.

Стоматологія на Вокзальній – стоматологічна клініка мережі “Стоматологія Київ”

Поделиться на своей странице социальной сети: