Лікування карієсу

Лікування карієсу – це гостро необхідна процедура. І, крім того, це одна з найбільш поширених процедур в стоматологічній практиці. У будь-якій клініці, яка займається стоматологією, завжди є послуга “лікування карієсу” і, на жаль, багато в чому причина такої поширеності карієсу – неправильний догляд і несвоєчасне лікування.

Для того, щоб не довести здоров’я своїх зубів до тривалого і дорогого лікування, необхідно проходити обов’язкові планові огляди. А також, дотримуватися всіх рекомендацій по догляду за ротовою порожниною і зубами від стоматологів. Так як карієс може бути шкідливий не тільки для здоров’я зубів, він впливає і на поширення інфекції в носоглотці і навіть на здоров’я шлунково-кишкового тракту.

Карієс, яким він буває?

Каріозні руйнування зуби можна розрізняти за глибиною ураження і по типу ураження.

Залежно від глибини ураження, руйнування можуть бути:

 • Потемніння зубної емалі. Зазвичай це виглядає як матова пігментація коричневих відтінків. При відсутності належного лікування, такі потемніння стають яскравішими і сильніше, поки не починають з’являтися конкретні руйнування.
 • Поверхневі руйнування. Вони відбуваються внаслідок демінералізації. Але, все ураження розташовані тільки на верхньому шарі. Дентин залишається незачепленим.
 • Більш глибоке каріозне руйнування. В даному випадку дентин вже зачіпається і починає руйнуватися.
 • Найглибший тип вражає повністю шар дентину. І, крім того, вже починається навіть запалення пульпи.

За типом каріозного ураження розрізняють:

 • Каріозна поразка емалі.
 • Каріозна поразка шару дентину.
 • Каріозна поразка поверхні кореня зуба.

Також можна розділити карієс на вторинний і первинний тип. У першому випадку – це виникнення руйнування під старою пломбою або ж коронкою, зазвичай це один з найнебезпечніших видів, так як пацієнт не бачить сам карієс і запускає його до сильних руйнувань. А в другому, коли карієс виник перший раз і раніше лікування не проводилося.

Крім того, нерідко стоматологи поділяють каріозні руйнування по локалізації. Наприклад, коли поразка біля ясен (пришийковий) або ж на поглибленнях (фіссурний), а також між зубів (апроксімальний).

Коли необхідно звертатися за лікуванням карієсу

Зазвичай, слід терміново відвідати лікаря в тому випадку, якщо Ви виявили у себе такі симптоми:

 • Відбулась зміна кольору емалі. З’явилася локалізована пігментація.
 • Пришийковий сегмент поміняв свій колір, потемнів.
 • На емалі з’явилися відколи.
 • Якщо пломбування зуба вже було, то в разі появи щілини з потемніння на стику пломби і зуба – терміново зверніться за допомогою до стоматолога-терапевта.
 • Є явні каріозні руйнування (так звані дірки в зубі).
 • Хворобливі реакції на низькі і високі температури їжі і напоїв.
 • Хворобливі відчуття зубів при дотиках, споживанні жорсткої і твердої їжі.

Коли не можна проводити лікування карієсу

Під час першого, а також третього триместру вагітності, не можна проводити повноцінне лікування каріозних руйнувань. Так як це небезпечно для здоров’я матері і дитини. Також, якщо пацієнт хворий респіраторними захворюваннями або знаходиться в стадії загострення герпесу – лікування варто відкласти.

Крім того, якщо хворий страждає на пародонтоз в тій стадії, коли кровоточивість ясен дуже сильна, до лікування даного захворювання, карієс лікувати стоматолог не може. Лікування карієсу досить швидкий процес і при ранній стадії практично безболісний, тому не варто затягувати з походом до стоматолога.

Стоматологія на Вокзальній – стоматологічна клініка мережі «Стоматологія Київ«

Поделиться на своей странице социальной сети: