Лікування зубного флюсу в домашніх умовах: допустимі процедури і небажані наслідки.

Лікування зубного флюсу в домашніх умовах потрібно розглядати як тимчасові заходи перед походом до фахівця. Зубний флюс на мові стоматологів звучить як« гострий періостит ». Це інфекційно-запальний процес в області зубного кореня, що призводить до нагноєння. В результаті виникає шишка, яка з часом може лопнути, тому що кількість гною в ній збільшується.

Фахівці виділяють ряд факторів, які провокують захворювання. Серед них – наявність карієсу або потрапляння інфекції в область зуба. Заразити зубну тканину можна під час ін’єкцій, ангіни або фурункульозу. Варто відзначити, що механічні пошкодження оболонки рота і запалення ясенної кишені також можуть викликати зубний флюс. Самостійно розпізнати зубної флюс пацієнтам буває складно.

Захворювання протікає в три етапи:

  1. На першому етапі запалена область болить при жуванні і при раптових дотиках.
  2. Наступний етап характеризується хворобливими відчуттями в області ясен. Потім вона напухає, а зверху з’являється шишка, де скупчується гній.
  3. Заключного етапу властива набряклість обличчя і підвищення температури до 38 градусів. Опухає щока, губа або підборіддя, а очей, вухо і область скроні починає хворіти.

Як правило, спочатку у дітей і літніх людей симптоми зубного флюсу виражені не так яскраво, як у дорослих. Однак через час з’являється припухлість, температура і гострий біль.

У пацієнтів бувають періоди, коли ступінь болю трохи знижується. На жаль, це не ознака того, що хвороба відступила. Це означає, що гній «пробрався» до пульпи (зубного нерву), і вона відмирає. Потім нарив переходить на корінь зубчики. Таким чином, уражається щелепна кістка. Якщо не зайнятися лікуванням вчасно, захворювання призводить до серйозних ускладнень і навіть смерті.

Лікування флюсу «народними методами»

Лікування може бути ефективним, якщо його почати на самому ранньому етапі виникнення захворювання. Однак не завжди це вдається, так як на початку флюс може ніяк себе не проявляти.

Для того, щоб полегшити симптоми, можна використовувати деякі «народні методи». Так, ротову порожнину треба полоскати відварами шавлії та календули, розчинами соди і солі, а також використовувати антисептик хлоргексидин.

Варто зазначити, що лікування зубного флюсу в домашніх умовах може призвести до негативних наслідків . Найчастіше пацієнти роблять зігрівальні процедури, такі як компреси і гірчичні ванни. Все це провокує поширення бактерій. Самостійно «підбирати» антибіотики також не рекомендується, так як не можна передбачити наслідки їх вживання. При перев’язці області гнійника погіршиться кровотік. Крім того, абсолютно неефективними виявляться такі методи, як прикладання сала до хворого зуба і часнику до зап’ястя.

Допомога лікаря

Щоб усунути захворювання, слід звернутися до лікаря. Тактику лікування він вибере, виходячи з причин виникнення флюсу і визначення його стадії.

На ранніх етапах позбутися зубного флюсу можна медикаментозним шляхом. Лікар виписує знеболюючі, антибактеріальні і протизапальні препарати. Якщо утворився гнійник, його видаляють за допомогою хірургічного втручання. В області шишки робиться надріз, туди вставляється дренаж, який виводить гній назовні. Після такої операції також потрібно приймати ліки. Лікування зубного флюсу в домашніх умовах може відняти час у пацієнта і не принести бажаного результату.

Стоматологія на Вокзальній Danti

Поделиться на своей странице социальной сети: