Ортодонтична стоматологія або чому ми не поспішаємо до ортодонта?

Ортодонтична стоматологія відповідає за профілактику, виявлення зубощелепних захворювань (аномалій прикусу, нерівного розташування зубів) і їх лікування. Тому при відсутності гострого зубного болю не всі відповідально ставляться до свого здоров’я і звертаються до дантиста з такими проблемами. Крім того, робота ортодонта овіяна міфами, які збивають з пантелику потенційних його пацієнтів.

Ортодонтична стоматологія: руйнуємо міфи

Серед найбільш популярних помилок можна виділити ТОП-3:

  1. Ортодонтія відповідає виключно за естетичні проблеми. Насправді, основне її завдання – збереження функціональності жувального апарату.
  2. Лікування у ортодонта можна відкласти «на потім». Якщо пацієнта не турбує зубний біль, то стоматологічні проблеми автоматично отримують статус «не термінові». Мало хто знає, що порушення прикусу в перспективі призводить до розвитку захворювань ясен, утворення карієсу, труднощам гігієни порожнини рота. Він навіть може спровокувати руйнування і втрату зубів!
  3. Виправити прикус можна тільки в дитинстві. У сучасній стоматології питання віку і лікування у ортодонта не так категоричний. Виправити аномалії прикусу можливо і дорослому пацієнту, просто це займе трохи більше часу з-за підвищеної щільності кісткової тканини.

Трохи про прикусе

Під цим терміном мають на увазі розташування зубів при зімкнутої щелепи. Він буває фізіологічним (правильним) і аномальним. Порушення прикусу можуть бути різні:

  • скупченість зубів в зубному ряду;
  • просвіт між двома сусідніми зубами;
  • неправильний поворот окремих зубів відносно осі;
  • неможливість змикання передніх зубів верхньої і нижньої щелеп.

Крім естетичного дискомфорту, перераховані вище порушення можуть призводити до швидкого витончення емалі і підвищеної чутливості зубів, дефектів мовлення, труднощів з ковтанням і диханням, проблем з травленням.

Види ортодонтичного лікування

Ортодонтична стоматологія Київ Тільки дуже запущені ситуації вимагають операбельного дозволу. В основному ж виправлення прикусу виробляють за допомогою спеціальних ортодонтичних апаратів. Їх поділяють на знімні і вимагають тривалого носіння. Кожна конструкція підбирається під конкретного пацієнта і виконує свої функції: вирівнювання зубного ряду, зміна форми кісток щелепи, ширини піднебіння. Знімні або незнімні ортодонтичні конструкції, а також брекет-системи можуть розташовуватися на одній або двох щелепах.

  1. Брекет-система являє собою маленькі пластини, які кріплять на зубах спеціальним клеєм. Їх з’єднують між собою за допомогою дуги з металу, рівномірно розподіляє тиск на зуби, що сприяє їх поверненню в правильне положення. Вони можуть бути керамічними, металевими, сапфіровими, лінгвальними або кольоровими. У кожного виду є свої переваги: ​​кераміка практично не помітна на зубах, металеві брекети вважаються найміцнішими, сапфірові мають чудові естетичні якості, лінгвальні кріпляться з внутрішньої сторони зубів і стають абсолютно непомітними для оточуючих, кольорові ідеально підходять для маленьких пацієнтів – вони яскраві і барвисті .
  2. Ретейнер – це спеціальна конструкція, яка допомагає зберегти правильне положення зубів після того, як з них знімають брекети. Носити їх потрібно від 6 місяців до декількох років.
  3. елайнери – це знімні спеціальні полікарбонатні накладки, які використовують для коригування форми зубного ряду і положення зубів.

Той чи інший вид систем підбирають індивідуально в залежності від завдання, яку повинна вирішити ортодонтическая стоматологія.

Стоматологія на Вокзальній – стоматологічна клініка мережі Стоматологія Київ

Поделиться на своей странице социальной сети: