Якщо на яснах верхньої або нижньої щелеп з’являються невеликі ущільнення або запалення, які також можуть супроводжуватися інтенсивними больовими відчуттями, напуханіем ясна і утворенням гною під нею – найімовірніше йдеться про таке стоматологічному захворюванні, як періостит.

Практично кожна людина при таких симптомах поспішає звернутися в аптеку за всілякими травами і настоянками, однак таке самостійне лікування рідко може принести полегшення. Тому дуже важливо вчасно звернутися до фахівця, який поставить правильний діагноз і призначить відповідне лікування.

Лікування периостита

Чому виникає періостит

Джерелом захворювання часто виступає хворий зуб – у випадках, якщо не була повністю проліковано періодонтит , а також при наявності пульпітів, карієсу, механічних травм або ударів ясна, переломів зуба або кісткових тканин, гнійні освіти на шкірі обличчя. Додатковими факторами, що провокують періостит можуть виступати такі захворювання, як цукровий діабет, туберкульоз, захворювання серцево-судинної системи і травного тракту.

До групи ризику також потрапляють люди похилого віку, а також особи, схильні до стресів, які не дотримуються правила догляду за порожниною рота. Спровокувати періостит можуть навіть такі безневинні на перший погляд речі, як перегрів або переохолодження тіла, фізичне або емоційне перенапруження.

Симптоми захворювання

Головні ознаки періоститу:

 1. Яскраво виражена зубний біль – може бути ниючий, що стріляє, пульсуючої. Біль може виникати навіть при простому відкритті рота і ковтанні;
 2. Набряклість м’яких тканин біля хворого зуба;
 3. Якщо мова йде про гнійної формі періоститу, біль може прострілювати в скроню, вухо або око;
 4. Відбувається інтоксикація організму, що супроводжується слабкістю, поганим самопочуттям, втратою апетиту і сну, головними болями;
 5. Часто може спостерігатися підвищення температури тіла;
 6. Освіта абсцесу – при тому, що промацує ясна гній під нею зміщується;
 7. Збільшення лімфатичних вузлів;
 8. Може відбуватися мимовільний розрив гнійного освіти;
 9. При утворенні великої гнійника можна помітити порушення симетрії особи.

Як відбувається діагностика

Щоб встановити діагноз періостит, лікар-стоматолог проводить огляд порожнини рота, встановлює первинну причину виникнення захворювання, при необхідності може призначити додатково аналізи крові, рентгенологічні дослідження, проводить диференційну діагностику.

Як лікувати періостит

Перш за все лікування повністю буде залежати від того, наскільки важко протікає захворювання. Але і може включати в себе наступні процедури:

 • повноцінне лікування зуба, в якому знаходиться проблема,
 • видалення пульпи і нерва,
 • промивання області хворого зуба спеціальними антисептиками,
 • а іноді і прийом антибіотиків.

У найважчих формах периостита може бути показано видалення зуба.

При гнійних формах хвороби проводиться хірургічне лікування.

Також ефективними при периостите є фізпроцедури – мікрохвильова терапія, лазерна терапія та інші.

Як не допустити виникнення періоститу

Будь-яку хворобу набагато простіше попередити, ніж займатися лікуванням в майбутньому. Саме тому, щоб не допустити виникнення періоститу, необхідно ретельно стежити за гігієною ротової порожнини. Здійснювати регулярний догляд за зубами. Раз на півроку відвідувати стоматолога для проведення огляду та своєчасного виявлення всіх проблем, а також дуже важливо правильно і повноцінно харчуватися і дотримуватися здорового способу життя.

Стоматологія на Вокзальній – клініка мережі «Стоматологія Київ«

Поделиться на своей странице социальной сети: