Видалення зуба мудрості
Перш за все видалення зуба мудрості – одна з найбільш поширених операцій в сучасній стоматології. Зубами мудрості називають восьмі зуби в ряду, які починають прорізуватися у віці від 17 років. Вони з’являються на краю щелепи, в місці, де не росли молочні зуби, тому умови зростання дещо ускладнені.
Видалення зуба мудрості
Над зубом мудрості знаходиться щільна кісткова тканина і ясна, і щоб пробити їх необхідно кілька років. А також весь цей період супроводжується не найприємнішими відчуттями.
У наших предків, які жили в печерах, анатомічно щелепа була набагато більше. Однак коли змінився спосіб життя, змінилося і в цілому будова черепа. Люди більше не гризуть кістки, вважають за краще м’яку їжу грубої. Тому щелепна кістка значно укоротилася, а 8 зуби стали рудиментом, у якого немає практичного призначення.
Видалення зуба часто викликано захворюваннями, що розвиваються ще в процесі росту. Але навіть поки вісімка не з`явилася на світ, в ній вже може розвиватися карієс, який згодом переростає в пульпіт. Навіть якщо вони виросли здоровими, анатомічна будова не дозволяє їх чистити, тому починає накопичуватися наліт, а коронковая частина руйнується. У підсумку, можливий шкоду іншим зубам. Щоб уникнути цього, лікарі рекомендують видалення чим раніше, тим краще.
Як проходить видалення зуба мудрості
Саме по собі, з точки зору стоматології видалення зуба мудрості – не дуже складна процедура. Етапи знеболювання і безпосередньо ліквідації вісімки нагадують процес видалення звичайного зуба. Особливості пов’язані безпосередньо з самим зубом мудрості, який розташований під кістковою тканиною, під яснами або ж може зачіпати коріння сусіднього зуба. Якщо випадок важкий, стоматолога доводиться розрізати ясна, можливо знадобиться видалення частини кісткової тканини.
У будь-якому випадку, видалення зуба мудрості здійснюється під наркозом. Процедура супроводжується рясним кровотечею, а після неї залишається рана. На місце видалення накладають шви. У сучасній стоматології використовують розчинні нитки, які не потребують зняття.
Вважається, що видалення зуба мудрості проходить складніше на нижній щелепі. Причиною цього щільна кісткова тканина і специфіка коренів. Найчастіше проблемні зуби дістають частинами, головне, щоб в кістки не залишився фрагмент кореня.
Тривалість операції залежить від її складності.
Реабілітаційний процес
Відновлення після операції вимагає однієї-двох тижнів. Особливий догляд потрібен в першу добу – місце видалення потрібно охолоджувати, здійснювати заміну марлевої серветки, використовуючи дезінфікуючі засоби, приймати знеболюючі препарати, а за призначенням лікаря – антибіотики. Потім дуже важливо зменшити кількість і інтенсивність фізичних навантажень, харчуватися м’якою їжею, уникати паління. Стоматолог обов’язково порекомендує полоскання ротової порожнини з використанням сольового розчину або хлоргексидину.
Протипоказання
Видалення зуба мудрості не проводиться при деяких захворюваннях крові, які призводять до порушення її згортання. Це ж стан викликають антикоагулянти, тому операцію відкладають на час їх прийому. При цукровому діабеті регенерація тканин утруднена. В довго не загоюються рани створюються ідеальні для патогенних мікроорганізмів умови. Також, видалення зуба не показане на ранніх термінах вагітності.
Стоматологія на Вокзальній – стоматологічна клініка мережі «Стоматологія Київ»