Skip to main content

Ми передзвонимо вам та уточнимо
дату та час зручного для Вас відвідування стоматолога

+38 067 442 35 37

 • ул. Мечникова, 7, оф. 26
 • просп. Воздухофлотский, 5
 • ул. Народного Ополчения, 5

 • +38 067 442 35 37
 • +38 044 355 3553
 • +38 044 223 1819

Пародонтологія

Лікування ясен, основні види захворювання ясен

Лікування ясен є обов'язковою процедурою, яка дозволить зупинити запалення м'яких тканин ротової порожнини, отже, збереже здоров'я ваших зубів.

Лікування ясен сприяє збереженню зубного ряду людини в цілісному вигляді. Це є обов'язковою процедурою, оскільки від цього залежить як стан порожнини рота, а й здоров'я людини загалом.

Причин виникнення захворювань ясен кілька, найпоширеніші з них:

 • недостатня гігієна порожнини рота
 • прийом деяких лікарських препаратів та авітаміноз
 • механічне пошкодження ясен
 • деякі види хронічних захворювань
 • куріння

Як правило, запалення ясен відбувається поступово, не завдаючи людині на початкових стадіях ніякого дискомфорту. До стоматолога звертаються вже із запущеною стадією запалення ясен, що призводить до розхитування та випадання зубів.

Розрізняють кілька стадій запального процесу ясен:

 • гінгівіт , це початкова стадія захворювання ясен. Характеризується почервонінням ясен, її кровоточивістю. Виникають болючі відчуття при гігієні рота. При цьому захворюванні відбувається запалення прилеглого до зуба крайового шару ясен. При шийній частині зуба відбувається скупчення харчових залишків, при недостатній гігієні ротової порожнини, і як результат цього швидке розмноження бактерій. Діяльність цих бактерій призводить до запалення ясен.
 • Пародонтит є результатом запущеного гінгівіту. У разі запальний процес поширюється попри всі тканини, які оточують зуб. Бактерії та мікроорганізми руйнують періодонт (волокна) та кісткову тканину навколо зуба. Внаслідок цього відбувається порушення кріплення зуба до ясна, його розхитування і, як наслідок, випадання зуба. При пародонтиті утворюються пародонтальні кишені, в яких відбувається скупчення зубних відкладень. Зазвичай це супроводжується гнійними виділеннями. Також відбувається оголення шийки зуба.

Основні етапи лікування ясен

Лікування ясен це дуже важливий момент, який не можна залишати без уваги. Інакше зуби, що стали рухливими, видаляються один від одного, відбувається зміна прикусу. Розвитку захворювання супроводжує неприємний запах із рота. Підсумок втрати зубів.

Лікування захворювання ясен проходить у кілька етапів:

 • огляд ротової порожнини стоматологом, рентген всієї порожнини рота (знімки робляться панорамні). В результаті цих дій визначається точна стадія процесу запалення ясен, за результатами якого визначаться лікування ясен.
 • Початковий етап лікування полягає у повному очищенні зуба від нальоту та твердих відкладень за допомогою ультразвуку. Він однаковий, як при гінгівіті, так і при пародонтозі.
 • після повного очищення зуба призначається лікування зі зняття самого запального процесу. При гінгівіті ці процедури полягають у полосканні ротової порожнини різними антисептиками. Існує можливість нанесення спеціального гелю на зуб.

При пародонтиті призначається чищення кишень (промивання) та укладання в них лікарських препаратів. Можливе призначення шинування чи протезування зубів.

Лікування ясен дуже важливий і відповідальний момент, який не можна запускати в жодному разі, щоб уникнути подальшого відновлення зубного ряду.

Стоматологія на Печерську - стоматологічна клініка мережі Стоматологія Київ

Стоматологія на Кловській

вул. Мечникова, 7, оф. 26
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
0674423537

Стоматологія на Вокзальній

просп. Повітрофлотський, 5
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
0445929747

Стоматологія на Севастопільській

вул. Народного Ополчення, 5
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
044 223 1819

Усі права захищено. Використання інформації без посилання на сайт заборонено! Сайт розроблений рекламною агенцією UKR-WEB