Skip to main content

Ми передзвонимо вам та уточнимо
дату та час зручного для Вас відвідування стоматолога

+38 067 442 35 37

 • ул. Мечникова, 7, оф. 26
 • просп. Воздухофлотский, 5
 • ул. Народного Ополчения, 5

 • +38 067 442 35 37
 • +38 044 355 3553
 • +38 044 223 1819

Матеріали для протезування

Протезування зубів без металу

Протезування зубів дозволить повернути вам естетичний зовнішній вигляд і вашій посмішці тільки позаздрять, а також ви збережете здоров'я, яке не можливе без повноцінного зубного ряду.

Необхідність протезування зубів у людей виникає постійно. Причиною втрати зуба чи частини зубного ряду стає занедбаний карієс. Також травматичне ушкодження зуба викликає необхідність втручання стоматолога. Причиною руйнування зуба може бути і стирання зубної емалі, в деяких людей вона патологічно підвищена.

Відновлення зруйнованої частини зубного ряду вкрай необхідне, оскільки може викликати в людини серйозні проблеми. По-перше, це порушення дикції, утруднення мови. Також людині необхідне для здоров'я шлунково-кишкового тракту ретельне пережовування їжі. При втраті зуба або частини зубів цей процес дуже утруднюється. При втраті зуба існує можливість порушення прикусу та усунення інших зубів. Крім того, брак зубів викликає комплекс спілкування, і це не естетично.

Тому відновлення зубів дуже впливає на якість життя і тому при втраті зубів не варто затягувати маніпуляції із зубами після повернення їх у нормальний стан.

Переваги протезування зубів без використання металу

Протезування зубів без використання металу стало можливим завдяки новітнім технологіям розвитку стоматології. Грунтується він на виготовленні порцелянових коронок. Причому цей спосіб відновлення зубів має масу переваг:

 • цей спосіб відновлення зубів дає повну гарантію ідеальної форми зубів. У разі відсутні похибки виготовлення. Це відбувається через те, що виготовлення фарфорових коронок повністю виключений людський фактор. Зроблений зліпок зубів обробляється комп'ютером у спеціальній програмі, де створюється тривимірна модель майбутньої коронки з урахуванням стану всіх сусідніх зубів та ротової порожнини загалом. Після цього фрезерувальний верстат під управлінням комп'ютерної програми виготовляє коронку з огляду на всі нюанси.
 • фарфор є чудовим матеріалом для комфорту пацієнта. Порцелянові коронки не поступаються за міцністю природної зубної емалі. Крім того, порцеляна за своєю структурою дуже схожа на зубну емаль і має великі збіги з нею за ступенем абразивності та стирання.
 • Коронка з порцеляни виготовляється швидко і дуже підходить для людей, які цінують час.
 • цей метод протезування дає мінімальну травматичність для сусідніх зубів. Відновлення зубів без використання металу дає можливість знизити кількість емалі, що знімається, і дентину при обточуванні зубів. пацієнт у своїй відчуває також мінімальний дискомфорт.
 • безметалеве відновлення зубів дає людині можливість швидкого звикання до стороннього тіла. Крім того, вони мають невеликий розмір, що дуже важливо при встановленні одночасно кількох протезів. Поверхня коронки не жовтіє, а її поверхня, добре відполірована, перешкоджає накопиченню нальоту та зубного каменю. Крім того, догляд за такими коронками не складніший, ніж за натуральними зубами.
 • мають довгий термін служби завдяки своїй міцності.

Протезування зубів без металу – природність результату

Протезування зубів без металу дає приголомшливий результат. Вставні коронки практично неможливо відрізнити від природних зубів. Це важливий принцип естетичності зубних протезів. Крім того, порцелянові коронки за багатьма своїми властивостями ідентичні натуральним зубам, це за рівнем прозорості та світловідбиття. Невеликий розмір коронок дозволяє людині не відчувати сторонність цих коронок.

Завдяки технічному прогресу в галузі стоматології стало можливим відновлення зубного ряду швидко, безболісно та вельми естетично.

Бюгельні протези

Бюгельні протези, це штучні зуби, які встановлюються на спеціальну знімну конструкцію.

Ця конструкція може фіксуватися на щелепи у різний спосіб. Крім того, ця знімна конструкція виконується в дуже високій якості і штучні зуби складно відрізнити від натуральних зубів. Знімна конструкція дозволяє зняти протез у будь-який час доби, хоча це потрібно робити тільки під час чищення протеза і для видалення нальоту.

Сам протез складається з каркасу, опори, різних кріплень, дуги і самої основи зі штучними зубами. Застосовується у стоматології цей вид протезу вже порівняно давно, але постійно вдосконалюється. Поліпшується якість матеріалів, у тому числі він виконується. Нові технології дозволяють забезпечити надійність та більш надійну фіксацію, що дозволяє носити протез з більшим комфортом та зручністю.

Види бюгельних протезів

Бюгельні протези різняться залежно від матеріалів у тому числі вони виготовляються, і навіть різняться методом кріплення до щелепи.

Залежно від матеріалу виготовлення розрізняють:

 • безметалові конструкції (дуга виконується з дуже міцної пресованої пластмаси (можливо з кераміки). Використовують її люди, які мають алергічну реакцію на метал)
 • з дугою з хромокобальтового сплаву (дуже надійна конструкція, тому що має металевий цільнолитий каркас)
 • використання золотоплатинового матеріалу (щоб уникнути різноманітних алергії на металеві сплави).

За способом фіксації дані протези теж мають свою класифікацію, розрізняють: >

 • протези з кламерною фіксацією. До опорних зубів приварюються невеликі металеві дуги (кламери), на них фіксується металевий каркас.
 • протези із замковою фіксацією. Для цих протезів характерні мікрозамочки (аттачмени), які дуже щільно фіксують протез у ротовій порожнині. Замочок має дві складові. Один приварюється до дуги протеза, інший вбудовується в опорний зуб.
 • протез із телескопічними коронками. Є найсучаснішим видом протезу. Дуже гарна естетична конструкція, але потребує обробки сусідніх опорних зубів.

Переваги бюгельних протезів

Переваги бюгельних протезів були і залишаються не оспорюваними:

 • естетичність, протези повністю відновлюють красу та естетичність зубного ряду
 • довговічність, протези мають порівняно невелике навантаження на кісткову тканину і ясна і завдяки цьому їх можна носити більш тривалий час без заміни.
 • зручність, конструкція протезу дозволяє людині швидко адаптуватися до неї. Під час носіння протез не спадає, не деформує мовлення, а також відновлює жувальну функцію повністю
 • міцність, протез має цільнолиту основу, тому можливість поломки його мінімальна
 • можливість знімати протез у будь-який зручний для людини час, а не тільки для чищення
 • протези дають можливість відновлення зубного ряду людини з одночасним лікуванням пародонтозу.

Завдяки сучасній, що відновлює зубний ряд стоматології, людині забезпечено гарний естетичний вигляд, а також забезпечення повноцінної жувальної функції (що дуже важливо для здоров'я), і все це шляхом встановлення бюгельних протезів.

Нейлоновий протез для відновлення зубного ряду

Нейлоновий протез використовується для відновлення зубного ряду та залишається за рахунок його доступності, а також завдяки комфортному носінню та надійності.

Протез має високі естетичні показники, тому його популярність залишається досить широкою, незважаючи на новітні технології стоматології. Основа для коронок виготовлена ​​з напівпрозорого матеріалу (нейлону) і при цьому імітує природний колір ясен.

Базис протеза виготовляється із спеціально штучно виведеного полімерного пластику, який має такі властивості як: міцність, гнучкість та м'якість. Протез має гарну сумісність за біологічними параметрами і є гіпоалергенним. Відмінним показником такого протезу є те, що він не піддається забарвленню при прийнятті їжі (не змінює колір під впливом барвників та різних пігментів).

При цьому способі відновлення зубного ряду протез встановлюється на ясна і кріпиться до живих зубів за допомогою спеціальних гачків. Кріпильна система як і основа виготовляється з нейлону. Тому протез повністю непомітний для оточуючих, оскільки збігається за кольором із природним кольором тканин ротової порожнини. Кламмери (замочки кріплення) дають можливість протезу максимально щільно прилягати без випадання або розхитування. Протез має досить жорстку фіксацію, це дає можливість не обточувати зуби (опорні), на які кріпиться протез.

Конструкція протезу має невеликий об'єм та полегшені форми, що дозволяє досить швидко звикати до стороннього тіла в ротовій порожнині.

Розрізняють кілька видів протезів:

 • частковий знімний протез (застосовується за відсутності кількох зубів поспіль)
 • повністю знімний (використовується при протезуванні всього зубного ряду)
 • мікропротез (використовується при протезуванні максимум двох зубів).

Переваги нейлонового протезу

Нейлоновий протез має масу переваг, це:

 • висока еластичність, гнучкість та м'якість. Забезпечує максимальний комфорт та дозволяє пристосувати конструкцію під анатомічну будову щелепи.
 • має високу щільність та точність прилягання. Забезпечується максимально точна усадка протеза, виключено розхитування та випадання протезу.
 • міцність ( будучи досить еластичним і м'яким має підвищену міцність)
 • легкість (виключено натирання м'яких тканин ротової порожнини)
 • відсутність пір (не вбирає залишки їжі, продуктові запахи, забезпечуючи тим самим гігієну ротової порожнини)
 • якісний барвник. Протез має максимально наближений колір до натурального кольору тканин ротової порожнини, що надає йому природності. Крім того, фарба не тьмяніє і не знебарвлюється з часом.
 • Універсальність. Можливість використання протезу як із втрати зубів у малій кількості, і повної втрати зубів.
 • гіпоалергенність. Вкрай рідко викликає алергічну реакцію завдяки якості матеріалів виготовлення.

Догляд за нейлоновим протезом

Для збільшення терміну служби за нейлоновим протезом потрібен догляд. При грамотному догляді термін служби протезу становить до 7 років. Основний догляд за протезом включає:

 • регулярність чищення зубів, один раз на день професійною пастою для видалення нальоту
 • обов'язкове зняття та миття протезу після їди
 • мінімум двічі на тиждень очищення міжзубного простору
 • очищення протеза спеціальним розчином для проведення загальної дезінфекції (робиться періодично)
 • відвідування стоматолога мінімум раз на півроку
 • не тримати протези на сухій поверхні (потрібне обов'язкове змочування)

Нейлоновий протез є досить зручним для носіння та забезпечує гарний естетичний вигляд.

Акриловий протез для зубів

Сучасна стоматологія - це абсолютно новий рівень розвитку медицини. Тому не дивно, що у цій галузі фахівці використовують передові технології сучасності. Як наприклад, акриловий протез для зубів.

Для початку розглянемо, що з себе є цією речовиною. Акрил - це спеціально виготовлений пластик, в характеристики якого закладені специфічні переваги, що роблять його просто чудовою речовиною для відновлення зубів. Основою виробів із акрилу є альвеолярні відростки.

Акрилові конструкції для пошкоджених зубів - це передовий варіант ортопедичної конструкції, який використовується при втраті людиною зубів (повна заміна або лише частина). Форма зубного протезу, природний колір підбирається індивідуально з огляду на зовнішній вигляд зубів людини. Дані параметри, включаючи міцність виробу, при необхідному догляді та правильному експлуатації зберігаються протягом усього періоду служби.

Види та їх опис акрилових протезів

Акрилове протезування можна розділити на чотири види:

 • повний вигляд – у даному варіанті пацієнту необхідно провести повну реконструкцію зубів верхньої чи нижньої щелепи (використовується два варіанти фіксації – імплантати чи альвеолярний відросток)
 • частковий вигляд - розміщення в роті пацієнта часткових конструкцій, які можуть замінити кілька зубів, що знаходяться поруч один з одним (фіксація має на увазі кнопковий замок, балочну конструкцію або спеціальні затискні скоби);
 • умовно-знімний вигляд – протези, що спеціально знімаються, які встановлюють у разі втрати зубів на одній з щелеп пацієнта;
 • "метелики" - спеціально виготовлені вироби, які встановлюють у рот людині за відсутності одного-двох зубів. Специфікою протезу є наявність спеціальних гаків для прикріплення виробу до природних зубів та використання спеціального медичного клею.

Виготовлення акрилових протезів

Виготовлення акрилових зубних виробів здійснюється у медичних лабораторіях, де вони піддаються литьовому пресуванню. Його можна поділити на такі пункти:

 • у клієнта із травмованими зубами беруть відбиток щелепи;
 • відбиток передається до лабораторії, виробляється виготовлення гіпсового зліпка;
 • спираючись на отриманий гіпсовий зліпок, виробляються воскові валики;
 • відвідування клієнтом стоматології, де він прикушує валики для визначення індивідуальних особливостей прикусу та висоти своїх зубів;
 • моделювання воскового базису (займає кілька днів);
 • попередня примірка воскової конструкції; початок роботи з виготовлення оригінальної моделі (якщо всі деталі конструкції повністю узгоджені);
 • відлиття готової моделі (використовуються спеціальні форми з рідким матеріалом);
 • встановлення конструкції в рот пацієнта, шліфування та полірування, усунення дрібних дефектів.

У яких випадках не потрібно використовувати акрилове протезування для зубів?

Існує невелика кількість випадків, коли акрилове протезування протипоказане для встановлення у щелепу пацієнта:

 • у разі алергічної реакції організму;
 • пацієнту погано, у нього не перестають йти блювотні рефлекси;
 • у порожнині рота спостерігається руйнування твердих тканин щелепних кісток, у зв'язку з чим кріплення конструкції стає неможливим.

Переваги акрилового протезування над виробами з інших матеріалів

Акрилові протези для зубів мають безліч переваг. На відміну від інших конструкцій, виготовлених за допомогою інших матеріалів:

 • мінімальна кількість протипоказань;
 • дивовижна точність під час передачі природного кольору зуба;
 • легке застосування у побуті (особливо це стосується знімних протезів);
 • оперативність при виготовленні, пацієнту не доведеться чекати на місяці для отримання виробу;
 • при вживанні їжі навантаження розподіляється рівномірно, що звільняє від частини роботи опорні зуби;
 • при поломці конструкції ремонт відбувається дуже швидко;
 • хороша міцність та високі показники надійності;
 • приємна фінансова вартість;
 • малі габарити виробу;
 • можливість встановлення навіть маленьким дітям.

Акриловий протез для зубів – це інноваційне рішення лікування зубів на сьогодні. Завдяки своєму природному вигляду, швидкому виготовленню, досить приємній ціні та легкості в експлуатації, акриловий протез для зубів однозначно завоював свою популярність серед населення планети.

Стоматологія на Печерськустоматологічна клініка мережі Стоматологія Київ

Стоматологія на Кловській

вул. Мечникова, 7, оф. 26
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
0674423537

Стоматологія на Вокзальній

просп. Повітрофлотський, 5
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
0445929747

Стоматологія на Севастопільській

вул. Народного Ополчення, 5
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
044 223 1819

Усі права захищено. Використання інформації без посилання на сайт заборонено! Сайт розроблений рекламною агенцією UKR-WEB