Зубні протези
Постановка проблеми
Питанням лікування зубного болю цікавилися ще за часів використання так званої «нетрадиційної медицини», лікування відварами трав, виготовлення зубних протезів з глини. Але час йде вперед і наука не стоїть на місці. Фахівці в галузі стоматології займаються лікуванням зубних недуг не тільки для відновлення жувальних функцій. Важливий позитивний естетичний результат після стоматологічного втручання, від цього залежить духовне задоволення пацієнта в цілому.
Відсутність хоча б одного зуба в порожнині рота може завдати чимало дискомфорту і привести до дисфункції жувального рефлексу. Саме тому в стоматології існує окремий напрямок займається протезуванням (ортопедична стоматологія).
Протезування зубів
Процедура “протезування зубів” є однією з найбільш часто застосовується процедурою в стоматології. За часом, процедура займає всього кілька годин, а за допомогою сучасного матеріалу, зубні протези буде складно відрізнити від рідних.
Які бувають зубні протези
Існує достатня великий вибір зубних протезів. Бувають:
- знімні;
- незнімні (до них відносять коронки, мости, коронки на імплантат).
Коронки, це вид зубного протеза, який ділиться на:
- тимчасові;
- металокерамічні;
- сплав металокераміки і дорогоцінного металу;
- безметалеві.
Одиночна коронка поповнює нестачу зуба, застосовується вже тоді, коли, процедура пломбування вже не доречна.
З якого матеріалу роблять знімні зубні протези
Популярні зубні коронки тимчасової мірою користування, виконані з тонкої пластмаси. Це найдешевший спосіб протезування зубів Є й варіанти з металокераміки, металокераміки і драгметала і безметалловой керамікою. З використанням останнього матеріалу ваші зуби складно буде відрізнити від справжніх.
Зубна коронка виготовлена з металокераміки є гідним поєднанням естетичного вигляду, міцності і приємною цінової різниці. Цей варіант протеза виконаний з металевої основи, зверху покрита керамікою і встановлюється на ті зуби, які виконують функцію жувального характеру і фронтальні зуби. По закінченню часу металокераміка не стирається і не темніє, не має властивостей фарбування і не піддається іншим реакцій. Особливим елементом конструкції коронки є каркас, точно співпадає контуру зуба. Таким чином він оснащує міцність коронки. Каркас може бути виконаний з кобальто-хромового сплаву, титану, а також зі сплавів благородних металів. Останній з перерахованих варіантів виглядає найприродніше.
Коронки виконані зі сплаву металокераміки і дорогоцінного металу за складом своїх якостей займають щабель вище звичайних металокерамічних аналогів на основі нікель-хром-кобальтового сплаву. У цьому виді протезування зубів використовується золотовмісні сплави. Золото є м’яким дорогоцінним, і для того щоб використовувати його в стоматології, до складу додають лігатурні матеріали – паладій, платину, срібло, мідь. З їх допомогою золото стає досить пружним і твердим. Отриманий сплав широко використовується в практиці, так як має цілий ряд переваг:
- зубний протез, що не окислюється, що не піддається корозії. Отже є повністю безпечним для здоров’я. Замість цього, іони дорогоцінних металів виконують функцію бактеріального кошти;
- дорогоцінні метали мають властивість високої пластичності, при литті легко приймають необхідну форму. Крім того вони перешкоджають запаленню ясен під коронкою;
- довговічні;
- естетичні.
У разі заміни передніх зубів найчастіше ставлять металеву кераміку. Такі коронки найбільш естетичні, але вони менш міцні.
Знімні протези. Які краще при частковій відсутності зубів
До знімного протезування вдаються вже тоді, коли немає крайніх жувальних зубів. Такий тип зубних протезів ділиться на складні і прості. До простих відносять пластинчастий протез, а так же протез на основі нейлону. Складний же складається з міцної складної конструкції штучних зубів і спеціальних кріплень, якими протез кріпиться до опорних зубів.
За знімними протезами будь-якого виду і складу потрібно доглядати, періодично знімати і очищати від залишків їжі.
Велика кількість імплантатів налічують незнімні протези, що виконуються з різних типів матеріалів, і застосовуються в умовах різних захворювань рота. Їх особливістю є фіксування на постійній основі. Такі протези не приносять дискомфорт і не вимагають особливого догляду. Поширеними видами незнімних протезів вважають: коронки, вініри, мікро- і мостовидні протези.
У разі відсутності від одного до трьох зубів, застосовується мостовидні протези. За допомогою тих же матеріалів (винятком є пластмаса) виготовляється місток з опорою на сусідні два зуба. Якщо ж в ротовій порожнині відсутня більше ніж три зуба до ряду, застосовується або знімний протез або імплантація.
У стоматології активно застосовується метод дентальної імплантації. Протези кріпляться за допомогою спеціального стоматологічного цементу, витягти їх з рота самостійно пацієнтом неможливо.
Бюгельний протез надає використовувати крім ясен для опори ще й власні зуби.
Бюгельні протези бувають:
- з кламерами, так званими гачками і з замками, це коли протез тримається за допомогою гачків, що обіймають щільно зуб і при цьому не зраджуючи шкоди емалі;
- бюгельні протези – коли кріплення протеза нерухомо. Кріплення заховано всередину протеза, таким чином зовні не видно, що в роті є нерідні зуби.
Які краще поставити протези при повній відсутності зубів
Більш сучасним методом вирішення проблеми повної відсутності зубів є дентальная імплантація. Цей метод являє собою імплантацію в ротову порожнину імплантатів, так званих титанових стрижнів, на яких в результаті одягаються коронки. Повний знімний протез є єдиною можливістю компенсувати втрачені зуби. Такий протез кріпиться за допомогою присмоктування.
Під дію технологічних можливостей інститут імплантології весь час продовжує свій розвиток. 2015 рік став періодом розробки імплантатів і скоб на 3D-принтері. Основою цих унікальних зубних імплантатів став матеріал, що нейтралізує своїм складом 99% всіх бактерій ротової порожнини.
Стоматологія на Вокзальній – стоматологічна клініка мережі “Стоматологія Київ”