Skip to main content

Ми передзвонимо вам та уточнимо
дату та час зручного для Вас відвідування стоматолога

+38 067 442 35 37

 • ул. Мечникова, 7, оф. 26
 • просп. Воздухофлотский, 5
 • ул. Народного Ополчения, 5

 • +38 067 442 35 37
 • +38 044 355 3553
 • +38 044 223 1819

Анестезія

Анестезія в стоматології: показання та протипоказання

Анестезія в стоматології стала порятунком для тих, хто боїться стоматологів, але і завжди до останнього відкладає відвідування лікаря. Однак сучасне лікування зубів вже давно не асоціюється з дзижчить бормашиною або неприємними відчуттями, а всі болючі маніпуляції не викликають особливого дискомфорту. Оскільки за допомогою медикаментів можна домогтися повного «відключення» чутливості на локальній ділянці.

Попереднє знеболювання призначають тим пацієнтам, яким належить пройти такі процедури:

 • лікування карієсу при високій чутливості на кордоні емалі та дентину;
 • видалення зуба, пульпи;
 • хірургічні маніпуляції;
 • підготовку до протезування;
 • хворобливі ортодонтические втручання.

Прямим протипоказанням до введення анестезії є перенесені менше ніж півроку тому гострі захворювання серцево-судинної системи; цукровий діабет; алергічні реакції; гормональні порушення, пов’язані з патологією ендокринної системи.

З обережністю слід проводити знеболювання дітей і вагітних, оскільки анестетиків, які можна вважати повністю нешкідливими, не існує.

Основні види знеболювання

Анестезію можна розрізняти відразу за кількома класифікаціями:

 1. Місцева або загальна.
 2. Медикаментозна або немедикаментозних (електроаналгезія, гіпноз, комп’ютерне знеболювання).

Оскільки в стоматології рідко вдаються до наркозу або немедикаментозним методам, докладніше варто зупинитися на місцевій медикаментозної анестезії. А також її поділяють на кілька видів.

Перш за все аплікаційної знеболювання відрізняється від інших тим, що воно поверхове. Така анестезія ідеально підходить для простих операцій, нескладних випадків лікування зубів або як засіб, що застосовується перед введенням ін’єкції дитині, яка боїться уколу. Полягає вона в тому, що на слизову певної ділянки ротової порожнини наносять спеціальний препарат або розпилюють спрей, період дії яких триває від 10 до 25 хвилин.

Застосовуючи инфильтрационную анестезію, можна досягти локального впливу знеболюючої ін’єкції на певний зуб або ділянку ротової порожнини. Цим методом користуються, якщо необхідно видалити судинно-нервовий пучок або лікувати глибокий карієс.

До интралигаментарной анестезії також вдаються при глибокому карієсі або необхідності видалення зуба. Препарат повільно вводять в зв’язку, що не впливаючи на чутливість слизової оболонки. Знеболюючий ефект настає через 15-45 секунд і діє близько 30 хвилин.

Провідникова анестезія застосовується в разі неефективності попереднього методу або для знеболювання кількох зубів. Вона є дієвим засобом при різного роду загостреннях, великих стоматологічних маніпуляціях, обезболівая нервову гілка повністю на кілька годин.

Внутрішньокісткова анестезія проводиться в два етапи: укол роблять спочатку в ясна, а коли настає локальне оніміння – в губчастий шар кістки міжзубного проміжку. Ефект настає майже миттєво, обезболівая і ясна, і певний зуб одночасно, але триває недовго. Цей метод доцільний, якщо попередні не принесли результату. Але найчастіше він показаний при видаленні зубів.

До стволовому обезболиванию вдаються при інтенсивному болю, невралгії або щелепно-лицьової травми. Ін’єкцію вводять в область підстави черепа, а потім проводять необхідні хірургічні маніпуляції. Але така анестезія в стоматології проводиться виключно в умовах стаціонару.

Стоматологія на Вокзальній – стоматологічні клініки мережі Стоматологія Київ

Стоматологія на Кловській

вул. Мечникова, 7, оф. 26
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
0674423537

Стоматологія на Вокзальній

просп. Повітрофлотський, 5
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
0445929747

Стоматологія на Севастопільській

вул. Народного Ополчення, 5
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
044 223 1819

Усі права захищено. Використання інформації без посилання на сайт заборонено! Сайт розроблений рекламною агенцією UKR-WEB