Skip to main content

Ми передзвонимо вам та уточнимо
дату та час зручного для Вас відвідування стоматолога

+38 067 442 35 37

 • ул. Мечникова, 7, оф. 26
 • просп. Воздухофлотский, 5
 • ул. Народного Ополчения, 5

 • +38 067 442 35 37
 • +38 044 355 3553
 • +38 044 223 1819

Лікування Карієсу

Карієс зубів

Карієс зубів – найпоширеніше стоматологічне захворювання: з них найчастіше звертаються за допомогою до стоматолога. Це уповільнений процес, який характеризується руйнуванням твердих тканин зуба.

Все починається з демінералізації емалі, коли зовнішніх ознак патології ще немає. Тільки стоматолог, застосовуючи спеціальні барвники, може поставити діагноз на цій стадії. Якщо своєчасно не помітити зміни в тканинах, відбувається поступове утворення порожнини з ураженням дентину. Тоді і з’являються зовнішні ознаки – темна пляма на зубі, що реагує на різні подразники (холод, їжа і т. Д.).

Причини карієсу зубів

Основною причиною карієсу вважаються карієсогенні бактерії, що мешкають в порожнині рота. Однак самостійно вони не можуть викликати патологічний процес: повинні бути визначені умови для їх посиленого розмноження. Чим їх більше, тим вище ймовірність розвитку карієсу.

Фактори ризику виникнення карієсу

Причин для появи карієсу може бути дуже багато. Серед них:

 • неякісний і нерегулярний догляд за зубами;
 • відсутність доступу до стоматологічного лікування;
 • недолік фтору у воді;
 • надмірне вживання вуглеводної їжі (шоколад, фаст-фуд і т.д.);
 • ігнорування додаткових засобів гігієни: в більшій мірі це стосується зубної нитки та ополіскувача;
 • зниження місцевого імунітету;
 • системні захворювання, перенесений туберкульоз і рахіт;
 • переважання в раціоні м’якої їжі.

При впливі цих факторів на зубах накопичується спочатку м’який, а потім і твердий наліт. Він служить джерелом патогенних мікроорганізмів. Тверді відкладення підвищують ймовірність виникнення не тільки карієсу, але і запальних захворювань слизової.

Симптоми карієсу зубів

В стадії плями, коли відбувається демінералізація емалі, карієс ніяк не турбує хворого. У міру прогресування патологічного процесу відбувається ураження дентину: разом з цим з’являються неприємні відчуття у вигляді хворобливості при контакті з гарячим, холодним, кислим або солодким.

При відсутності лікування карієс розвивається далі, досягаючи пульпи (нервової тканини зуба). У цьому випадку біль стає гострою, часом нестерпним, так як відбувається ураження нервового пучка.

Карієс небезпечний не тільки запаленням нерва, але і іншими ускладненнями. Може розвиватися:

 1. Періодонтит – запалення зв’язкового апарату зуба, яке нерідко закінчується видаленням.
 2. Кіста – відбувається руйнування кістки з утворенням порожнини, яка найчастіше заповнена гнійним вмістом. Кіста є серйозним джерелом інфекції для сусідніх зубів і м’яких тканин, вимагає негайної стоматологічної допомоги.
 3. Флюс – відбувається ураження окістя з розвитком інфекційного процесу. Флюс (іншими словами – періостит) супроводжується сильним набряком ясен і набряками щоки. При такому ускладненні зазвичай потрібно проводити хірургічне лікування карієсу зубів.

Профілактика карієсу

Для профілактики карієсу важливо виключити вплив чинників ризику. Слід регулярно і правильно чистити зуби, а також використовувати зубну нитку і ополіскувач після кожного прийому їжі. Кожні 4-6 місяців потрібно відвідувати стоматолога, щоб лікар зміг виявити захворювання на початковій стадії, коли для лікування ще не потрібно проводити препарування тканин.

Для захисту від карієсу корисно використовувати зубні пасти і ополіскувачі, які містять фтор (особливо, якщо вода недостатньо фторована). Також потрібно мінімізувати вживання вуглеводної їжі. Слід уникати травмування зубів, коли на емалі з’являються мікротріщини. Слід уникати вживання контрастних по температурі напоїв і їжі.

При появі перших ознак захворювання потрібно якомога швидше звернутися до стоматолога. Карієс не зупиняється, а повільно прогресує, що може закінчитися тяжкими ускладненнями, які вимагають тривалого лікування.

Стоматологія на Вокзальній Danti

Стоматологія на Кловській

вул. Мечникова, 7, оф. 26
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
0674423537

Стоматологія на Вокзальній

просп. Повітрофлотський, 5
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
0445929747

Стоматологія на Севастопільській

вул. Народного Ополчення, 5
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
044 223 1819

Усі права захищено. Використання інформації без посилання на сайт заборонено! Сайт розроблений рекламною агенцією UKR-WEB