Рентген зубів – сучасний метод діагностики, який незамінний в роботі будь-якого стоматолога. Ніяким іншим способом лікар не зможе подивитися стан зубів всередині, ясен, тканин, каналів і коренів. Крім того, багато хвороб проходять безсимптомно. І тільки рентген допоможе вчасно діагностувати проблему і негайно приступити до її лікування.

У яких випадках потрібен рентген зубів ?

Київ Рентген зуба При візуальному огляді лікар не зможе виявити захворювання, пов’язані з корінням і каналами. Стоматолог бачить лише 40% всієї картини ротової порожнини. Решта 60% допоможе побачити рентген. Він показаний при таких захворюваннях:

  1. карієс (він може знаходитися в прихованих частинах зуба, наприклад, під коронками)
  2. переломи і тріщини кореня (часто, в разі травми)
  3. пародонтит і періодонтит (запалення кісткової тканини або кореня )
  4. новоутворення (абсцеси, пухлини, кісти)
  5. порушення прикусу (перед лікуванням у ортодонта)

Крім цього, фахівці рекомендують робити рентген в профілактичних заходах щорічно, на огляді у стоматолога.

Які існують види рентгена?

Сучасна стоматологія розвивається і вдосконалюється. Тому на даний момент існує 4 види такого дослідження, як рентген зубів . Але вони різняться в залежності від обладнання, за допомогою якої проводяться. А саме:

  1. прікусних (виявляє карієс, який неможливо помітити при звичайному огляді і зубний камінь);
  2. Прицільний (визначає, в якому стані знаходиться корінь, порожнину зуба і ясна);
  3. Панорамний (незамінний при загальній консультації вид дає повну картину стані порожнини рота і щелепи. Крім того захоплює гайморові пазухи);
  4. Цифровий (більш чіткий знімок зубного ряду в загальному або певного зуба окремо).

Як проходить процедура?

Для всіх процедур даного виду дослідження обладнаний спеціальний кабінет. Стіни, стеля та підлога мають спеціальне свинцеве покриття. Він захистить від додаткового випромінювання простір клініки, пацієнтів і сусідніх будівель.

Певних підготовчих процедур пацієнту робити не потрібно. Знімаються всі прикраси, щоб не спотворювати знімок. І, з метою зниження шкідливого впливу променів, надівається спеціальний свинцевий фартух. Дока опромінення істотно знижується завдяки йому. Після цього безпосередньо робиться знімок, в залежності від того, який результат необхідний доктору. Після цього, знімок відправляється на комп’ютер для подальшого обстеження. Від цілей доктора залежить і вид техніки, що використовується для рентгена.

Чи правда те, що рентген шкідливий для здоров’я?

Існує багато суперечок про безпеку рентген-досліджень. Хоча для простої людини отримання дози радіаційного випромінювання звучить загрозливо. Однак мало кому відомо, що дозу радіації людина одержує кожен день. Наприклад, при польоті на літаку людина отримує 10 мкЗв, а фоновий рівень радіації 8 мкЗв. А під час панорамного фото рентгена пацієнт отримує 5-25 мкЗв, для 4 фото прікусних рентгена 20-51 мкЗв. Однак медицина не стоїть на місці, і з’являється обладнання, здатне обстежити зуби з випромінюванням в 2,5 мкЗв. Але саме тому, просто розібравшись в цьому питанні, суперечка можна закінчувати. Рентген-дослідження супроводжуються мінідозах опромінення, які не несуть шкоди здоров’ю людини. А також вони нешкідливі дітям і вагітним жінкам. Однак переборщувати не варто. Оскільки допустима норма рентген-досліджень в рік – 7 сеансів.

Але висока точність дослідження і постановки діагнозу одна з головних переваг даного методу. Рентген зубів – технологія 21 століття, якою успішно користуються провідні фахівці з усього світу.

Поделиться на своей странице социальной сети: