Реставрація зубів – це процедура, при якій відбувається відновлення, або спрямована зміна анатомічної форми, положення і кольору зубів, а також видалення різного роду недоліків (відколи, тріщини).

Процедура реставрації застосовується в разі руйнування частини (або всієї) коронки. Підібравши необхідні матеріали, дантист відновлює втрачену частину зуба фрагментом, ідентичним по формі і відтінку.

Види реставрації зубів в залежності від методу лікування:

  1. Терапевтична
  2. Ортопедичне

Терапевтичну реставрацію проводить стоматолог-терапевт за один візит. Така процедура, в свою чергу, також буває декількох видів:

  • класична
  • художня

Класична реставрація проводиться для відновлення форм і функцій жувальних зубів. У цьому випадку застосовуються фотополімери підвищеної міцності.

Художня реставрація зубів

Художня реставрація зазвичай проводиться на фронтальних зубах з використанням високоестетичних фотополімерів. Цей процес є більш тривалим в порівнянні з класичної реставрацією і вимагає особливий, творчий підхід, тому що передні зуби завжди знаходяться під великою увагою.

Ортопедичне реставрація зубів

Ортопедичне реставрація – це єдино вірне рішення в разі повного руйнування зуба, або його значного пошкодження. Для цієї процедури характерно застосування металокерамічних, безметаллових (суцільнокерамічних) коронок і вінірів. Якщо коронка зруйнована повністю – стоматолог перевіряє життєздатність кореня зуба і відновлює основу за допомогою вкладки, поверх якої монтується коронка. Коли корінь зуба пошкоджений – реставрація починається з установки в канал імпланта (штифта), на який нарощується структура зуба, згодом коронуемая.

Також реставрацію зубів прийнято розділяти на пряму і непряму.

При прямому відновленні всі дії відбуваються в ротовій порожнині пацієнта. Процедура проводиться з використанням композитних матеріалів (як правило фотополімери або геліокомпозиту). А також триває в межах однієї години. За один візит до стоматолога подібним чином можна відреставрувати до шести зубів.

При непрямий реставрації передбачається виготовлення та встановлення мікропротезів. Внаслідок чого такий процес займає більше часу і збільшує кількість візитів в клініку. При непрямий реставрації використовуються: імпланти, протези, вініри , вкладки і коронки. Саме вони виготовляються в лабораторії, завдяки моделі зуба, створеної на підставі відбитку. Така процедура естетично і функціонально краще, однак і коштує дорожче.

Перед тим, як зайнятися реставрацією зубів, слід ознайомитися з рядом протипоказань: використання кардіостимулятора (ризик впливу фотополімеризатора на роботу приладу), алергія на композитні матеріали, дефекти прикусу (проводити процедуру можна лише після коригування прикусу ортопедом), бруксизм (неусвідомлене сильне скрипіння зубами), свідоме недотримання гігієни порожнини рота.

На сьогоднішній день найвища якість відновлення зуба в естетичній стоматології не було б можливим без ідеальної передачі його форм і кольору. Саме тому наші дантисти приділяють особливу увагу фінальної обробці і поліровці відреставрованого зуба, що істотно впливає і на естетику зовнішнього вигляду, і на його термін життя.

Реставрація зубів – це дуже важлива процедура, тому варто довірити її експертам мережі стоматологічних клінік «Стоматологія Київ»!

Стоматологія на Вокзальній – стоматологічна клініка мережі “Стоматологія Київ”

Поделиться на своей странице социальной сети: