Що робити якщо болить зуб, в домашніх умовах?

Що робити якщо болить зуб? Йти до лікаря в терміновому порядку. Але, на жаль, бувають ситуації, коли не представляється можливості відразу відвідати стоматолога. Або ж біль не настільки сильна, щоб їхати до чергової цілодобову стоматологічну лікарню і хочеться дочекатися огляду у свого лікаря. В такому випадку у кожного виникає питання про те, як допомогти собі або близькій зняти зубний біль удома. Адже, як відомо, коли болить зуб, то це не ті відчуття, які можливо терпіти. Тим більше, що у багатьох такі болі супроводжуються також і головним болем, мігренню, а іноді і підвищеною температурою тіла.

Є ряд медикаментозних і місцевих варіантів зняття хворобливих відчуттів. Також, часто важливо зняти і запалення. Так як саме швидко розвивається запальний процес викликає той самий сильний дискомфорт. Через такого болю може ускладнитися прийом їжі, а також можливість розмовляти, що колосально псує якість життя. Головне, враховувати, що будь-які поради самостійної допомоги при болю в ротовій порожнині або зубному ряді необхідно уважно вивчати. Так як може бути алергія навіть на найпростіші медикаменти або речовини.

Знеболюючі медикаментозне

Для початку варто розібратися в тому, які медикаментозні засоби для зняття зубного болю бувають:

  • Препарати, що знімають больові відчуття для місцевого (зовнішнього) застосування. Це можуть бути мазі, гелі, а також примочки.
  • Медикаменти для перорального прийому. Це можуть бути суспензії, порошки, а також таблетки або ж капсули.
  • Ін’єкційні препарати.
  • Полоскання та спреї. Розчини й лікарські засоби.

Що відносно місцевого зняття больового ефекту, то можна застосовувати гелі, які виготовлені для зменшення болю при прорізуванні зубів у дітей. Наприклад, Дентинокс-Н або ж інші містять лідокаїн препарати. Головне, бути впевненим, що немає алергії на лідокаїн. Якщо ж впевненості немає, то краще підібрати інше знеболююче.

Що відносно таблеток, то в разі гострого зубного болю, можна приймати Кетанов в таблетках, німесіл (або ж будь-який аналог містить німесулід), Кеторол, Нурофен. Що відносно Анальгіну і Дексалгіну, то вони роблять не досить сильний знеболюючий ефект, крім того, вимагають частого прийому у великих кількостях. Але, важливо враховувати, що всі препарати для перорального застосування впливають на роботу печінки, а ще шлунково-кишкового тракту.

Ін’єкційні анальгетики, спреї і розчини для полоскання

Що відносно ін’єкцій, то вони дійсно мають ряд переваг. По-перше, відсутня така навантаження на шлунково-кишкового тракту і печінка, як в таблетках. Що виключає ризик болю в шлунку, здуття і нудоти. А по-друге, зазвичай препарати, які вводяться внутрішньом’язово, мають більш швидке дію. А відповідно ефект знеболення настає якомога раніше. Найчастіше для ін’єкцій використовують Кеторол (ту саму діючу речовину, що і в Кетанова). Тому, якщо Ви думаєте, що робити якщо болить зуб, не зашкодивши шлунку – ін’єкції один з кращих виборів.

Крім знеболювання необхідно також зняття запалення. Зазвичай все анальгетики від зубного болю добре справляються з цим завданням. Але, більшого ефекту можна домогтися при полосканні і використанні спреїв. Наприклад, є спиртовий розчин Сангвиритрин. Він зніме запалення, а також знезаразить, так як в області опухлої ясна часто можуть розмножуватися бактерії, викликаючи ще більше запалення. Підійдуть і практично всі розчини для полоскання горла. Що відносно препаратів з розпиленням, то можна використовувати такі ліки, як Фортеза. Він також застосуємо при пародонтиті, стоматиті і гінгівіті. Аналогічний за дією препарат під назвою Гівалекс.

Що ще слід зробити при зубному болю?

Крім препаратів і полоскання спеціальними розчинами, є ще кілька порад про те, як чинити, якщо болить зуб. Для початку необхідно очистити зуби від залишків їжі за допомогою м’якої зубної щітки і зубної нитки. Особливу увагу необхідно приділити міжзубних проміжків, так як погано очищені дані місця в ротовій порожнині викликають хворобливі відчуття і запалення. У проміжках між ліками полоскати легким содовим розчином (тепла вода).

Виключити навантаження на хворий зуб. Намагатися жувати з того боку, де всі зуби здорові. Чи не стискайте щелепу, таким чином, Ви створюєте занадто сильний тиск і підсилюєте біль. Якщо Ви хочете зробити компрес, він може бути тільки охолоджені, не можна використовувати грілки. Прибрати гостру, солону, гарячу і холодну, а також тверду їжу. Що робити якщо болить зуб, на жаль, доводиться задуматися практично кожному, тому дана інформація напевно буде корисна.

Стоматологія на Вокзальній – клініка мережі “Стоматологія Київ”

Поделиться на своей странице социальной сети: