Що таке флюс, і які причини його виникнення

Що таке флюс Що таке флюс знають майже все – біль, набряклість в районі щоки і запальної ділянки. Але, це лише візуальні показники і відчуття. У стоматології флюс також називають периоститом ясна.

По суті своїй періостит – це процес, внаслідок якого відбувається розвиток запалення на ясенний тканини (з боку окістя). Розвиток і поява флюсу пов’язано безпосередньо з зубом поруч. Найчастіше, якщо загинула пульпа або біля залишився кореня зуба.

Причинами виникнення настільки неприємного запалення, можуть бути:

 • Запалення кісткового мозку (остеомієліт).
 • При пошкодженнях зубного ряду або щелепи внаслідок травм.
 • У разі запалення оточуючих зуб тканин (періодонтит).
 • А також, пародонтит .
 • Причинами може бути загальний стан організму та імунної системи. Авітаміноз, хронічні захворювання та інше.

Які симптоми виник периостита ясна

Характеризується флюс несподіваною появою і надмірно швидкоплинним розвитком. З’являється досить щільне утворення, яке збільшується з часом. А також може з’являтися набряк на м’яких тканинах особи. При чому, локація набряклості залежить від розташування зуба, який спровокував розвиток флюсу. Але крім видимих ​​ознак периостит тягне за собою наступні:

 • Нездужання і хворобливий стан.
 • Підвищення температури до 38,1 градуса Цельсія.
 • Пульсуючі болю в скроні, шиї, очах, гайморових пазухах.
 • Дискомфорт при прийомі їжі і навіть питво, особливо при надмірно гарячих і холодних напоях.

Діагностика флюсу

Успіх лікування залежить від своєчасного виявлення захворювання та грамотної діагностики. Якщо Ви відчули дискомфорт, з’явився набряк і больові відчуття, що викликало підозру на флюс, необхідно в терміновому порядку звернутися до стоматолога. Лікар проведе наступні етапи діагностики:

 • Збір анамнезу.
 • Докладний огляд всієї ротової порожнини. Це необхідно для виявлення явних і характерних ознак запалення при флюсі.
 • Далі, стоматолог пальпує зуб, який є причиною периостита. Також, проводиться перкусія.
 • Після цього необхідно зробити рентгенівський знімок. Це потрібно для більш точного розуміння стану хворого зуба, а також сусідніх зубів. В тому числі, важливо зрозуміти, що відбувається з окістям і щелепою.

Лікування при периостите ясна

Якщо почалися гнійні процеси, необхідно хірургічне втручання. У такому випадку лікар робить досить широкий розріз в області гнійного запалення. Після, область уражена гноєм сануючих, тобто промивається з використанням антисептичний розчину. Але, крім цього, після таких маніпуляцій стоматолог ставить дренаж, який забезпечує постійний відтік гною. Потрібна постійна обробка периостита і заміна дренажів.

Ще один або, найчастіше, окремий етап лікування – фізіотерапія. Вона прискорює відтік гною, а також надає ефект знеболення. Переважно проводять УВЧ-терапію або ж терапію за допомогою мікрохвиль. Після хірургічного втручання для видалення гною, фізіотерапевтичне лікування буде прискорювати загоєння пошкодженого запальної ділянки. Фізіотерапевтичні процедури покращують мікроциркуляцію крові. Найчастіше проводять 5-7 процедур.

Також, необхідно медикаментозне лікування: протизапальні, знеболюючі. Деяким пацієнтам призначають курс антибіотиків, особливо, якщо імунітет хворого ослаблений. Для пацієнтів з онкологічними захворюваннями, ВІЛ-позитивних, а також літніх, антибактеріальна терапія необхідна. Що таке флюс, Ви тепер знаєте напевно, і щоб уникнути складного і довгого лікування, краще звертатися до лікаря відразу.

Стоматологія на Вокзальній – стоматологічна клініка мережі Стоматологія Київ

Поделиться на своей странице социальной сети: