Зуби мудрості

Чи слід видаляти зуби мудрості в якості запобіжного заходу? Вони насправді займають місце інших зубів? І чи потрібно відразу виривати все зуби мудрості, якщо найгірше приходить до гіршого? 6 загальних питань і відповідей про зуби мудрості.

1. Чи слід приймати зуби мудрості в якості запобіжного заходу чи ні?

Багато батьків приходять в кабінет стоматолога з цим питанням. На це питання немає загальної відповіді. Стоматологи зазвичай рекомендують: якщо зуби мудрості не викликають ніякого дискомфорту, їх не слід виймати. Тому що видалення кожного зуба – це хірургічне втручання, і для цього завжди повинна бути вагома причина.
Тому рекомендація: вживати заходів тільки тоді, коли скарги або ускладнення стають передбачуваними. Регулярні перевірки допомагають в цьому. Батьки і їхні діти повинні відвідувати стоматолога не рідше одного разу на рік.

2. Чи правда, що зуби мудрості віднімають інші зуби?

Те, що зуби мудрості сприяють знищенню інших зубів, є дуже очевидною і помітною картиною – і міцно закріпленої в багатьох людях. Насправді, дуже складно передбачити, як буде розвиватися дитяча щелепу. Багато експертів говорять, що для більшості людей зуби мудрості не ламаються або лише частково проникають через ясна, тому вони залишаються більш-менш в щелепи. Це може викликати проблеми, але не обов’язково. Це схоже на те, коли зуби мудрості дійсно пробиваються. Але знову ж таки: це не обов’язково призводить до ускладнень.

3. Які ускладнення можуть викликати зуби мудрості?

Одним з ускладнень є те, що зуби мудрості штовхають, так би мовити, вперед. Це іноді залишає менше місця у видимій частині долота, особливо для різців. І якщо зуби стоять дуже щільно, це не оптимально. З одного боку, це виглядає не дуже добре, коли зуби розвивають похиле положення або нахилені один до одного. З іншого боку, іноді існують дуже вузькі міжзубні проміжки. І вони менш прості в обслуговуванні, ніж оптимально вирівняні зуби з регулярним інтервалом. З щільними зубами не так-то просто нанести зубну пасту, почистити зубною ниткою, тим самим зменшивши захист, давши можливість розмноження мікробів для руйнування або запалення зубів. Багато експертів припускають, що руйнування зубів частіше зустрічається у дуже щільних зубів, ніж у зубів із середнім відстанню між ними.

4. Зуби мудрості найчастіше уражаються карієсом?

Зуби мудрості в кінцевому підсумку нормальні зуби. І питання карієсу багато в чому залежить від догляду. З зубами мудрості, однак, є кілька факторів, що сприяють зараженню зубів мудрості карієсом.

Не всі люди чистять зуби двічі на день. І це сприяє їх руйнуванню. Неважливо, на різцях або зубах мудрості, навіть оптимальна очищаються не видаляє всі відкладення всюди. Ось чому професійне чищення зубів або профілактика є частиною правильного догляду за зубами.

Stiftung Warentest рекомендує професійно чистити зуби не рідше одного разу на рік.
Зуби мудрості знаходяться в самій задній частині щелепи – і там багато людей не чистять так ретельно, як в області видимих ​​зубів. Багато людей більше піклуються про видимі зубах, ніж про менш видимих.

Насправді, також складніше оптимально підтримувати зуби в задній частині рота. З зубною щіткою це зазвичай працює досить добре для тих, хто ретельно чистить. Але нанести пасту на зубний проміжок, між останнім корінним зубом і зубом мудрості вже не так просто.

5. А якщо зуби мудрості повинні вилізти: виривати все відразу?

Якщо зуби не зламані через ясна, видалення зуба мудрості зазвичай не так легко, як з іншими зубами. Але навіть якщо зуб мудрості легко витягти: рани виникають при кожному видаленні. І далеко не всі стоматологи хочуть лікувати своїх пацієнтів з великими ранами ясен.
Все інше – це питання консультації з пацієнтом – і залежить від характеру та особистих уподобань хворого. Є пацієнти, які хочуть позбутися від усіх зубів мудрості одним махом. Інші розтягують, видаляючи по одному зубу кожні 3 місяці. Про спосіб видалення зуба мудрості можна домовитися зі своїм стоматологом таким чином, щоб і пацієнту і лікарю було зручно в рівній мірі. Однак є рідкісні винятки, коли зуби мудрості повинні швидко вириватися. Це може мати місце, наприклад, при сильному запаленні, але рідко зустрічається на практиці.

6. Чи є у зубів мудрості функція, яку втратиш після його видалення?

Цього не слід очікувати. Зуби мудрості не служать будь-якої помітної мети. З точки зору походження вони вважаються залишками еволюції. А деякі експерти навіть вважають, що зуби мудрості «вимруть» в якийсь момент. З точки зору зубів, зуби мудрості є 9-м зубом в квадраті. Стоматологи називають 4 області щелеп квадрантами. Зверху праворуч і ліворуч, знизу праворуч і ліворуч. У деяких регіонах світу є люди, у яких навіть 10 зубів на квадрант. Однак із зубною точки зору це не є ні аргументом за, ні проти видалення зубів мудрості.

Стоматологія на Вокзальній Danti ( стоматологія на Повітрофлотському мосту)

Поделиться на своей странице социальной сети: