Спеціаліст ортопедії в стоматології

Стоматолог ортопед – вузькоспеціалізований лікар, завдання якого заміна відсутніх зубів. Пацієнти звертаються до нього в тих випадках, якщо потрібно відновити зуб, у якого залишився здоровий корінь. Або ж для протезування при повній відсутності кореня. Стоматологічна ортопедія – галузь медицини, яка постійно слідує тенденціям сучасності. Так як імплантація вимагає модифікацій для поліпшення якості, а також комфорту для пацієнта. Тому, в даній області настільки необхідний фахівець вузької спеціалізації, який буде знати всі нюанси.

Стоматолог ортопед, зможе не тільки відновити естетичний вигляд посмішки, але і важливі функції. Наприклад, ортопед зможе повністю відновити жувальну функцію для одного або декількох зубів. Хороша робота такого лікаря не тільки вплине на зовнішній вигляд, але також і на функціонування багатьох систем організму. Адже не дарма кажуть, що здоров’я починається з зубів.

Які проблеми може вирішити фахівець стоматологічної ортопедії?

До стоматолога ортопеда, варто звернутися в разі наступних проблем:

 • Повний або часткове руйнування, внаслідок травми.
 • Повний або часткове руйнування, внаслідок ураження зуба карієсом.
 • Якщо потрібен захист від подальшого руйнування або пошкодження зуба.
 • Для зовнішньої корекції. Наприклад, в разі викривлення (яке немає можливості або необхідності виправляти ортодонтическими конструкціями). А також, якщо є відколи або тріщини. Практично будь-яка естетична проблема подібного роду може бути виправлена.

Часто, Ви можете не знати, до якого лікаря звернутися, і який обсяг проблеми. Для цього, важливі обов’язкові планові відвідування стоматолога. Ваш стоматолог зможе оглянути всю ротову порожнину і зробити висновок про стан зубів. Якщо у Вас є травми, деформації або руйнування зубів, то лікар відправить до стоматолога ортопеда. Або ж, якщо Ви самі виявили проблему, то можна відразу записатися на прийом до ортопеда.

Етапи роботи стоматолога ортопеда

Не кожен знає, що ж входить в роботу стоматолога такої спеціалізації. Для того, щоб Вам було комфортно при відвідуванні лікаря, краще заздалегідь знати, що входить в спектр його стоматологічних послуг. Стоматолог ортопед, виконує наступні етапи роботи:

 • Первинний огляд , призначення діагностики в разі потреби.
 • Постановка діагнозу (на основі огляду і результатів діагностики).
 • Повна підготовка зубного ряду і ротової порожнини до корекції зуба або імплантації.
 • Необхідне лікування.
 • Зняття зліпка, після визначення методу протезування.
 • Імплантація , установка вінірів, коронок.

Але, крім перерахованих вище етапів, іноді може знадобитися попереднє лікування. І не завжди його може надати стоматолог ортопед. Тому, ідеальна посмішка може стати комплексом послуг від пародонтолога, стоматолога гігієніста і, відповідно ортопеда.

Які послуги протезування і відновлення надає стоматолог-ортопед

Для того, щоб точніше розуміти, що означає протезування або відновлення, треба знати всі можливі типи даних процедур. Стоматолог ортопед може надати наступні види протезування і відновлення:

 • У разі якщо зубний ряд відсутня повністю або ж його основна частина, то найчастіше ортопед пропонує знімне протезування. Переваги такої стоматологічної послуги у вартості, швидкості виконання.
 • Імплантація. Незнімне протезування, за коштами установки імпланта. Найчастіше застосовується для часткової заміни.
 • Відновлення зуба пломбувальними матеріалами. Наростає зруйнована частина, при здоровому корені.
 • Також незнімне протезування у вигляді коронок і мостів.
 • Установка тимчасового протеза, до виготовлення імплантату.
 • Для естетичної корекції установка вінірів і Люмініри.

Як вибрати кращого стоматолога ортопеда?

Спеціаліст в сфері ортопедичної стоматології, в першу чергу повинен бути досвідченим і професіоналом своєї справи. Так як від якості роботи залежить не тільки зовнішній вигляд, але і здоров’я пацієнти. Але особливо імплантація – це складна процедура, яка при безграмотному виконанні, може спричинити серйозні проблеми з функціонуванням щелепно-лицьового відділу. Крім того, важливим є використання новітніх матеріалів і апаратури.

Крім того, відсутність або пошкодження зубів може супроводжуватися психологічним дискомфортом для пацієнта. Тому, важливо, щоб лікар зміг заручитися підтримкою і заспокоїти пацієнта, якщо він нервує або боїться лікування. Стоматолог ортопед – це фахівець, який зможе зробити нову, ідеальну посмішку, а це запорука не тільки фізичного здоров’я, а й морального комфорту.

Стоматологія на Вокзальній – клініка мережі “Стоматологія Київ”

Поделиться на своей странице социальной сети: