Зубні імпланти, види

На сьогоднішній день в сучасній стоматології все стрімкіше розвиваються матеріали та технології по відновленню загублених зубів. Імплантація – один з найвідоміших способів, який поступово стає все надійніше і безпечніше. Безумовно, імплантація набагато більш трудомісткий і тривалий процес, ніж використання знімних протезів, але в той же час установка імплантатів несе набагато менший ризик ускладнень, а сам процес установки абсолютно безболісний.

Імплантація володіє цілим набором переваг:

  • Імплантат служить набагато довше коронки або зубного моста.
  • В процесі встановлення не обтачиваются і не обробляються розташовані поруч зуби.
  • Чи не відбувається пошкодження кісткової тканини.
  • Імплантат підійде як для установки в жувальний відділ щелепи, так і в передній ряд зубів.
  • Технології на сьогоднішній день дозволяють відновити за допомогою імплантатів абсолютно всі зуби.
  • Імплантати відрізняються міцністю, і з їх допомогою повністю відновлюється втрачена функціональність (навіть найкращі протези мають обмеження в цьому плані).
  • Імплантати не завдають ніяких незручностей і абсолютно не відчуваються в ротовій порожнині.

Види імплантації

У сьогоднішній стоматології існують різноманітні методи імплантації. При виборі способу стоматолога слід враховувати такі фактори як стан здоров’я, стан зубів і ясен пацієнта, а також його фінансове становище.

Ендоосальна імплантація

Даний вид імплантації вважається найбільш надійним, тому саме його найчастіше застосовують в сучасній імплантології.

Спочатку в кісткову тканину закріплюється сам імплантат, після чого на нього надівається абатмент, на який в майбутньому буде закріплена коронка. І тільки після цього відбувається установка безпосередньо зубної коронки. В даному методі велике значення відіграє стан альвеолярного відростка, якщо його висоти недостатньо, необхідно проводити процедуру нарощування кісткової тканини (яка носить назву остеопластика).

При ендооссальной імплантації найчастіше застосовують гвинтові імплантати, але, якщо спостерігається серйозна кісткова атрофія, їх можуть замінити на пластинчасті або навіть комбіновані.

Ендооссальная імплантація може бути одноетапною і двоетапною:

  • При одноетапною імплантації всі процедури виконуються в один день, тому вона також носить назву експрес-імплантація. При експрес-імплантації використовується цілісна конструкція, і в майбутньому її заміна буде досить трудомістким процесом.
  • При двоетапної імплантації спочатку відбувається вживлення імплантату, а установка постійної коронки буде проводитися тільки через 1-3 місяці. Даний спосіб користується більшою популярністю, так як стоматолог має можливість спостерігати за процесом приживлення імплантату і відстежувати появу можливих побічних ефектів. Дані конструкції не є цілісними, тому в разі поломки або пошкодження коронку легко можна буде замінити.

Розріз для установки імплантату може проводитися не тільки за допомогою скальпеля, але і за допомогою лазерного променя. Такий тип імплантації називається лазерним. Він проводиться набагато швидше, менш болючий і травматичний, а також після нього немає необхідності накладати шви, але його вартість на порядок вище.

Базальна імплантація

Даний тип імплантації застосовується, якщо у пацієнта відсутня кілька йдуть підряд зубів, при цьому спостерігається недолік кісткової тканини, а провести процедуру по її нарощування не представляється можливим.

Імплантати встановлюються збоку в глибокий шар кісткової тканини, після чого на них закріплюється мостовидний протез.

Базальна імплантація зубів не відрізняється такою надійністю як ендооссальная імплантація. Тому найчастіше такі імплантати використовують в якості тимчасових імплантатів для людей похилого віку.

Ендодонтів-ендооссальная імплантація

Даний тип імплантації можна вважати застарілим. Раніше його використовували в цілях зміцнення рухомих зубів, сподіваючись запобігти руйнуванню кореня зуба. Імплантат вводили в кісткове основу за допомогою зубного каналу, не розрізаючи ясна. Але через наполовину зруйнованого кореня в підставі часто починався запальний процес, що призводило до подальшого погіршення стану зуба.

Внутрішньослизова імплантація

При наявності у пацієнта протипоказань до проведення ендооссальной імплантації, стоматолог може порекомендувати використання знімного протезу. І внцтрішньослизова імплантація посприяє кращої фіксації протеза.

Даний імплантат встановлюється в два етапи: одна частина імплантату закріплюється безпосередньо на знімний протез, а друга – в ротову порожнину. Імплантати встановлюють в слизову оболонку, в спеціально підготовлені виїмки в яснах, після чого до них кріпиться сам протез.

Імплантація зубів – це серйозний і трудомісткий процес, тому для установки імплантатів необхідно звертатися тільки в перевірені клініки і до досвідчених фахівців.

Стоматологія на Вокзальній Danti (стоматологія Повітрофлотський)

Поделиться на своей странице социальной сети: