Перш за все більшість людей не знають, як правильно чистити зуби і вважають, що можуть впоратися з цією простим завданням без професійних підказок. Але такий підхід призводить до того, що в порожнині рота регулярно залишаються частинки їжі, які є оптимальною живильним середовищем для бактерій. Активно розмножуючись, вони провокують розвиток різних захворювань, що в підсумку призводить до серйозних наслідків для всього організму.

Як правильно чистити зуби: основні рекомендації

Як правильно чистити зуби - рекомендації стоматологів Відповідно до вимог сучасної стоматології під час проведення гігієнічних процедур необхідно дотримуватися певних рекомендацій. Оскільки з їх допомогою легко підтримувати чистоту зубів і внутрішніх поверхонь рота на належному рівні.

  1. Щоб мікробний наліт щоб канавка в міжзубні проміжки, його видаляють вимітаючими рухами, спрямованими вертикально від ясен до країв зубів. На кожну пару зубів має припадати по 10 рухів зубною щіткою з зовнішньої і внутрішньої сторони.
  2. Жувальні поверхні як верхніх, так і нижніх зубів очищаються поступальною ходою у напрямку спереду назад.
  3. Легкий масаж ясен виконується круговими рухами з захопленням нижніх частин зубів. Не варто масажувати м’які тканини при наявності вогнищ запалень, оскільки інфекція може поширитися далі.
  4. На багатьох щітках з тильного боку головки нанесені неглибокі насічки, які допомагають очищати мову від скупчилися мікроорганізмів. Рухи при цьому проводяться від кореня до кінчика.
  5. Не рекомендується чистити зубною ряд, рухаючись по горизонталі. Регулярне нехтування цією рекомендацією призводить до появи клиновидного ефекту, який характеризується витончення прикореневій частині зуба.
  6. Не можна забувати про використання стоматологічної нитки – флосса. Виготовлена ​​з шовкових або синтетичних волокон, які просочуються антисептичними речовинами, вона легко проникає в міжзубні проміжки і видаляє з них мікробний наліт. Але при пародонтозі і великих каріозних ураженнях очищати зуби флоссом протипоказано.
  7. Завершувати процедуру необхідно обполіскуванням порожнини рота спеціальними засобами або трав’яними настоями близько 30 секунд. Вони виконують функцію додаткового очищення і освіження дихання.

Виконувати процедуру чищення зубів і ясен необхідно двічі в день. І не менше трьох хвилин за один раз. Після її завершення зубну щітку ретельно промивають під проточною водою. Намилює і залишають в такому вигляді до наступного використання.

Як правильно чистити зуби, додаткові відомості

Для повноцінної чистки зубів найкраще підійде щітка середньої жорсткості. Оскільки м’яка щетина в більшості випадків малоефективна, а жорстка завдає на емаль мікротріщини.

Щоб підтримувати чистоту рота протягом дня, після кожного прийому їжі рекомендується користуватися додатковими засобами. При відсутності серйозних проблем із зубами для цієї мети підійдуть жувальні гумки, які можна жувати не більше 5 – 8 хвилин. В інших випадках залишки їжі можна змити чистою водою або ополіскувачі.

Для профілактики необхідно не менше двох разів на рік вдаватися до послуг стоматології. Регулярні огляди допоможуть розпізнати захворювання зубів і ясен на ранніх стадіях. І запобігти їх подальший розвиток. Тільки професійний стоматолог зможе провести повноцінну чистку від твердого зубного каменю або кольорового нальоту. А також детально розповісти, як правильно чистити зуби для збереження їх здоров’я.

Стоматологія на Вокзальній – стоматологічна клініка мережі «Стоматологія Київ«

Поделиться на своей странице социальной сети: