Як вибрати зубну щітку – питання складне: їх настільки багато, що складно не розгубитися. Але майже всі люди з цього приводу не замислюються і вибирають щітку за правилом поєднання потрібної вартості і зовнішнього вигляду, відводячи на це пару хвилин. Це в корені нерозумно: невідповідна зубна щітка здатна нашкодити зубного ряду і в загальному роті. З’ясуємо ж, яка зубна щітка найкраще підійде для Вас.

Як вибрати зубну щітку: жорсткість

Краща зубна щітка лише та, яка Вам підходить. В першу чергу необхідно визначитися з тим, наскільки вона буде жорсткою. Буває п’ять видів:

  • Вибір зубної щітки Extra-hard (супер жорсткість) . Призначають тим, хто страждає підвищеним утворенням зубного нальоту.
  • Hard (жорстка) . Фахівці радять користуватися даним видом щіток особам, що курять або часто вживають кавові напої і чай. Тільки при хорошому стані емалі.
  • Medium (середня жорсткість) . Найпопулярніший тип. Рекомендується до використання при доброму здоров’ї рота.
  • Soft (м’яка) . Показана тим, у кого йде кров з ясен під час чищення, і хворіють на цукровий діабет; під час вагітності. Використання м’якої зубної щітки вимагає правильно і ретельно доглядати за зубами.
  • Sensitive (щадна) . Виписують тим, хто має хвороби ясен, зубних тканини (наприклад, пародонтит або пошкодження зубної емалі).

Важливі деталі при виборі зубної щітки

Вибираючи щітку, враховуйте робочу область. Її довжина повинна дорівнювати приблизно двом з половиною зубах – ідеальна довжина для найкращого засобу для чищення ефекту жувальних зубів. Форма щітки повинна бути округлої і м’якою, що знизить ймовірність травм ніжної слизової в роті. Бажано, щоб вона мала шорсткість з тилу – це допомагає прибирати мікроби зі слизових тканин ротової порожнини.

Шорсткувата округла зубна щітка Шорсткувата округла зубна щітка Звичайна зубна щітка Звичайна зубна щітка

Робоча область і утримувач з’єднані так, щоб місце “рухалося”. Пружність регулює тиск на сегменти тканин, знижуючи ймовірність травм.

Щоб щітка не ковзала в руках, додаються прогумовані вставки на ручку і роблять її товстою.

Наприклад, хороша зубна щітка з силіконової ручкою:

Зубна щітка з силіконової ручкою Зубна щітка з силіконової ручкою

І щітка, з твердою пластмасовою звичайною ручкою:

Щітка з твердої пластмасовою звичайною ручкою Щітка з пластмасовою ручкою

Дитяча зубна щітка

Щітка для діток обов’язково повинна відповідати віку за типом і розміром. Школярам молодших класів уже можна купувати щітку з маленькою голівкою, але довгою і зручною ручкою (як на фото нижче). Щетина повинна бути м’якою.

Дитяча зубна щітка Дитяча зубна щітка

Важливий фактор при виборі щітки для діток – дизайн. Оскільки чистка зубів – це дуже нудне заняття, вибирайте яскраві моделі щіток з зображення казкових персонажів або звіряток – так Ви зможете зацікавити дитину.

Дитячі зубні щітки Дитячі зубні щітки

Додаткові пристосування для чищення зубів

  • Ультразвукові зубні щітки

Суть роботи – щітка виробляє коливальні хвилі з високою частотою, в слідстві чого щетини дуже швидко коливаються. Ультразвукова хвиля розбиває зубний наліт на поверхні, після чого щетинки позбавляються від нього.

Недолік – така щітка негативно впливає на пломби, коронки і імплантати.

Якісну ультразвукову зубну щітку можна купити приблизно за 3000 тисячі і вище. Наприклад, Paro Swiss Sonic.

Ультразвукова зубна щітка Ультразвукова зубна щітка

  • Електричні зубні щітки

Якщо Ви маєте гарні зуби, не маєте коронок і нарощених зубів, то електрична зубна щітка – відмінний варіант. Лікарі рекомендують їх, оскільки вони набагато кращі за звичайні очищають зубну поверхню. До того ж, вони набагато дешевше ультразвукових – експертну Oral-B можна придбати за 500 грн.

Електрична зубна щітка Електрична зубна щітка

Сподіваємося, питання як вибрати зубну щітку було вирішено завдяки статті, – вибирайте правильну зубну щітку і бережіть здоров’я своїх зубів.

Стоматологія на Вокзальній – стоматологічна клініка мережі Стоматологія Київ

Поделиться на своей странице социальной сети: