Як видалити зубний камінь? Перш за все, розпрощайтеся з ілюзією зробити це самостійно. Жоден народний метод не зрівняється з професійним чищенням.

Видалення зубного каменю в стоматології

Як видалити зубний камінь

Привести до появи зубного каменю може елементарне нехтування щоденними гігієнічними процедурами, неякісна зубна щітка або паста, нерівномірний розподіл їжі під час жувального процесу, а також порушення обміну речовин. Ви можете не відчувати дискомфорту, болю, кровоточивості ясен, адже зубний камінь часто не викликає настільки явних симптомів. Але він може провокувати розвиток карієсу і пародонтиту .

Щоб своєчасно виявити проблему, потрібно здійснювати візити до стоматолога не рідше, ніж раз в 6 місяців.

Як видалити зубний камінь в кріслі у дантиста?

Сучасна стоматологія пропонує кілька методик, що дозволяють вирішити дану проблему. Але іноді їх комбінують для досягнення оптимального результату. Чистку зубного каменю виробляють спеціальним обладнанням, яке дозволяє руйнувати структуру мінералізованих відкладень. Найпопулярнішими методиками є:

  • ультразвукова;
  • хімічна;
  • лазерна;
  • механічна.

Чищення зубів ультразвуком

Цей спосіб користується найбільшою популярністю. Полягає він у тому, що ультразвукові хвилі руйнують зубні відкладення, причому навіть застарілі і ті, що знаходяться у важкодоступних для інших методів місцях.

Ультразвук не робить негативного впливу на емаль. Він вбиває бактерії, дезинфікуючи ротову порожнину. Саму чистку проводять спеціальною насадкою – скейлером. Пацієнтам з підвищеною чутливістю зубів попередньо наносять на оброблювану поверхню анестетик місцевої дії. Після процедури стоматолог проводить полірування зубів, щоб знизити ризик швидкого освіти нового нальоту.

Але серед протипоказань даного методу – установлення на зубах імпланти або ортодонтичні конструкції, перший триместр вагітності, ГРВІ, аритмія і деякі захворювання дихальних шляхів.

Хімічне видалення зубних відкладень

Маніпуляції дантиста зводяться до нанесення на поверхню зубів засобів, компоненти яких руйнують структуру зубного каменю. Це абсолютно безболісно і в деякому роді комфортно, тому що гелі і пасти для хімічної чистки приємні на смак. Коли стоматолог знімає склад, він шліфує зубну поверхню щіткою. По закінченню процедури завдає фторсодержащий гель, що закріплює отриманий ефект.

Головний мінус даного методу в тому, що, вдаючись до нього, не можна позбутися від поддеснового каменю. До того ж існує ймовірність пошкодження емалі. До речі, вона в процесі хімічної чистки зазвичай стає світліше на кілька тонів.

Лазерна чистка зубів

Вона вважається більш делікатної в порівнянні з ультразвуковим методом. Шар за шаром за допомогою лазера з зубів видаляють відкладення, подрібнюючи зубний камінь. Але пацієнт не відчуває при цьому ніяких больових відчуттів, а емаль не піддаються негативному впливу.

Мінус даного методу в тому, що він досить дорогий і очистити підясенні кишені з його допомогою неможливо. А також виконувати чистку лазером можна вагітним, людям, що носять брекети або ендопротези, хворим на вірусні або інфекційними захворюваннями.

Механічний метод

Найбільш дешевий, але і самий хворобливий спосіб чистки зубного каменю. Полягає він у тому, що лікар піддягає відкладення спеціальним бором, потім піддягає їх і очищає поверхню. Під ясна механічним методом проникнути також неможливо.

Який із способів підійде саме вам, визначить фахівець, який і розповість, як видалити зубний камінь найбільш ефективно.

Стоматологія на Вокзальній стоматологічна клініка мережі Стоматологія Київ

Поделиться на своей странице социальной сети: