Зуби у дітей порядок прорізування – важливий етап розвитку організму дітей

Молочні зуби у дітей порядок прорізування зуби у дітей порядок прорізування – одна з найбільш хвилюючих для батьків тем. У перший рік життя немовляти, є безліч етапів розвитку і поява молочного зубного ряду один з найважливіших у формуванні організму.

Як відомо, такі зміни пов’язані з дискомфортом: фізичним для немовлят і моральним для їх батьків. Тому, розуміння фізіології даного процесу, допоможе полегшити батькам цей складний період.

Коли починають з’являтися молочні зуби?

Зазвичай, прорізування починається з півроку. Однак, немає чітких загальних рамок, так як цей процес досить-таки індивідуальний і залежить від наступних чинників:

  • Генетика. Відіграє дуже важливу роль у формуванні зубного ряду.
  • Те, в якому кліматі росте дитина, а так само була зміна клімату, теж може впливати.
  • Раціон харчування, якісний склад води, яку п’є дитина.
  • У разі тих чи інших патологій в ендокринній системі, можуть спостерігатися зміни в терміни появи зубів.

Тому, якщо Ви впевнені у відсутності проблем зі здоров’ям у Вашої дитини, турбуватися через зсув від загальноприйнятих термінів не варто.

Скільки всього повинно бути молочних зубів і яка реакція дитячого організму на їх появу?
Зачатки зубів формуються під час розвитку в утробі матері. Тому, за умови відсутності будь-яких захворювань у дитини, приблизно до двох років з’являється двадцять молочних зубів.

Головною функцією тимчасових зубів, є формування простору, де в подальшому будуть рости корінні зуби. Абсолютно всі молочні, з віком, будуть змінюватися на корінні.

Варто розуміти, що поява зубів у немовлят не найприємніший процес. У цей час у дітей часто піднімається температура, виникають респіраторні захворювання через зниження імунітету. Також, нерідко відбувається гостре зниження апетиту. В області ясен з’являються припухлості і больові відчуття, а так само свербіж через якого дитині весь час хочеться щось гризти. Тому, в цей період дуже важливо максимально полегшувати малюкові даний процес різними допоміжними засобами.

І все ж, який порядок прорізування зубів у дітей?

Зуби у дітей – порядок прорізування, насправді, зумовлений природою. Найчастіше, першими зубами у дітей є нижні, а за ними вже йдуть верхні. Є загальноприйнята схема, яка була розроблена виходячи з практики в медицині. У цій схемі вказано те, в якій послідовності ростуть перші зуби. Першими завжди починають з’являтися різці: у віці півроку-10 місяців нижні центральні, потім, після них верхні, починаючи з 7 місяців і до року. Після, а іноді паралельно з центральними, починаються з’являтися бічні різці. Нижні починають рости з 7 і до 16 місяців, а верхні з 9 місяців і до року.

Наступними починають прорізуватися моляри, вони діляться на перші і другі: четверті і п’яті зуби молочного ряду. Нижні четверті молочного ряду прорізуються в проміжку 12-18 місяців, верхні можуть з’являтися трохи пізніше. П’яті зуби молочного ряду, з’являються починаючи з 19 місяців і зазвичай прорізуються повністю до 33 місяців. З 15 і до 22 місяців можна очікувати прорізування нижніх і верхніх іклів.

Безумовно, необхідно враховувати, що дані значення термінів – узагальнені. Тому, в разі, якщо у Вашої дитини терміни появи молочного зубного ряду в тій чи іншій мірі відрізняються від розробленої медичної схеми, а лікар педіатр не бачить в цьому ніякої патології – не варто переживати.

Стоматологія на Вокзальній – стоматологічна клініка мережі Стоматологія Київ

Поделиться на своей странице социальной сети: